banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Houbařská poradna s Pavlem Špinarem

  Úterý 24.9 17:00 - Soběslav - Rožmberský dům

 • Lidské tělo: pohybový aparát

  Úterý 24.9 18:00 - Tábor - knihovna pro dospělé

  Anatomie pohybu - přednáška

Zobrazit všechny události
 

Chovatelsko - farmářské trhy v Milevsku přilákaly prodejce i zákazníky

 Autor: Ivo Bukač - Jižní Čechy Teď

    Autor: Ivo Bukač - Jižní Čechy Teď

MILEVSKO - Hala Českého svazu chovatelů v Milevsku se v sobotu otevřela pro Chovatelsko - farmářský trh. Chovatelé ho poprvé uspořádali loni na jaře, pak znovu na podzim a letos se jarní trh uskutečnil už podruhé. "Přišlo kolem tří stovek návštěvníků, to je zhruba stejně jako před rokem. Možná se na letošní návštěvnosti trochu podepsal střet termínu s pochodem do Prčic, jinak mohlo být lidí i o něco víc," soudí Monika Krtková za pořádající chovatele. Jinak jsou ale pořadatelé se zájmem o trhy spokojeni.

 

Návštěvníci nakupovali produkty od farmářů z okolí, novinkou v nabídce byly domácí sýry a svůj stánek tu měly hned dvě cukrářky. K zajímavým raritám, které si zákazníci odnášeli na ochutnání, byla třeba naložená křepelčí vejce. Dávají se na obložené talíře a přidávají do rautů jako chuťovka.

Pro děti byl připraven dětský koutek a zajímala je samozřejmě živá zvířata. Chovatelsko - farmářský trh se v Milevsku ujal, příští bude opět na podzim.

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Číst umí a chápat dobře. Přišli třeba na sázení Lípy a ono bude až v pondělí 20. To je ten přehmat bordel a neschopnost.

  Vloženo 19.5.2019 12:17:49

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Na to kapacita mozku zdejších rádobydiskutérů nestačí, že Živé Milevsko navrhovalo farmářské trhy na náměstí, tedy něco úplně jiného než pořádají chovatelé ve své hale. Nedivte se tomu protože milevští debatéři neumějí chápat smysl slov a někteří možná ani neumějí číst.

  Vloženo 19.5.2019 12:13:30

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Několikrát kdesi po Milevsku zaznělo, že farmářské trhy je akce, projekt a výmysl živého Milevska. a najednou se dočítám, že farmářské trhy byly už loni. Není demagogie a přehmatů viz treba vysazení Lípy po Milevsku nějak moc? Kdo je za to odpovědný?

  Vloženo 19.5.2019 11:38:42

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   nevím o jaké přehnaty tady jde,ale na trhy a výstavy u ČSCH Milevsko jsou upoutávky a plakáty včas dané---chce to jen číst a tyto akce pořádá nezisková organizace podpořena členy tohoto spolku!!!!!!!!!!!!

   Vloženo 19.5.2019 11:51:46

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Asi mysleli to opětovné sázení Lípy. Proti trhům pořádaným ČSCH v Milevsko nikdo nic nemá. Dobře, že jsou.

    Vloženo 19.5.2019 12:14:41

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace