Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Včely bzučí mezi a a gis

    Čtvrtek 17.10 16:00 - Písek, Prácheňské muzeum

    Přednáška.

  • Tvůrčí dílna: Korálkové podložky

    Čtvrtek 17.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

Zobrazit všechny události
 

Cvičení prověřilo letištní hasiče při požáru letadla v hangáru

 Autor: Martina Vodičková, Jihočeské letiště

    Autor: Martina Vodičková, Jihočeské letiště

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Hangár 2018 to je název taktického cvičení, které se dnes uskutečnilo na Letišti České Budějovice. Námětem bylo uhašení požáru, který vznikl v jednom z hangárů při opravě letadla L-410. Úkolem letištních hasičů bylo uhasit v uzavřeném prostoru hangáru požár a vyprostit raněné.

 

Simulovaná událost měla za úkol ověřit zejména postupy nastavené v letištním pohotovostním plánu, prověřit činnost letištních hasičů a součinnost složek integrovaného záchranného systému. Cvičení se odehrálo v reálném čase a prostoru a jeho účelem bylo co nejvěrněji ověřit, zda postupy uvedené v bezpečnostních dokumentech letiště v praxi fungují.

Prostor zásahu byl zakouřen reálnými spalinami hoření, viditelnost byla minimální a všichni zasahující museli použít dýchací techniku. Cvičení Hangár 2018 se navíc uskutečnilo bez předchozího upozornění, či posílení zúčastněných složek.

Výhodou přístupu, který se co nejvěrněji přibližoval reálné krizové situaci, byla možnost co nejdůkladněji prověřit akceschopnost a připravenost nejen letištních hasičů i ostatních pracovníků letiště, ale i koordinaci v rámci IZS. Důraz je kladen zejména na stanovené dojezdové časy, orientaci v prostoru letiště a schopnost spolupráce.

Průběh cvičení bedlivě sledovali komisaři - odborní garanti, kteří ohodnotí postupy u jednotlivých činností, případně upozorní na možná rizika při zjištění procesních nedostatků. Cílem těchto cvičení, která Letiště České Budějovice pravidelně pořádá vždy jednou za dva roky, je naplnit požadavky na bezpečný letecký provoz.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace