pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

• Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Derby dvou různých poločasů skončilo zaslouženou remízou

SEPEKOV – Sobotní utkání 17. kola nejnižší krajské soutěže proti sobě svedlo dva letité rivaly – Božetice přijely přes kopec do Sepekova. Ani jedno z mužstev do derby nevstupovalo v dobrém rozpoložení – Božetice minulý týden podlehly doma do té doby poslední Řepči a Sepekov před svými fanoušky schytal výprask 0:5 od Kluk. Do sobotního derby se asi lépe vyspali domácí, kterým jasně patřil první poločas a hrálo se de facto na jednu branku. Po chytré kličce Jiřího Doubka a následném faulu ve vápně se ve 24. minutě kopala penalta, ze které ještě Michal Koutník převahu díky výbornému zákroku Zbyňka Váchy nezužitkoval, ale o pár minut později už z dorážky otevřel skóre Matěj Kotrba – 1:0. Hosté z Božetic mohli být rádi, že odcházeli do kabin pouze s jednogólovým mankem. O poločasové přestávce ale přeskupili řady a po změně stran se začala karta obracet. Díky slepeným gólům Jana Čandy s Jaroslavem Pincem měly Božetice rázem k vítězství blíže, ale spravedlivou dělbu bodů nakonec zajistil v 78. minutě domácí kapitán Martin Tupý – 2:2.

TJ Sokol Sepekov – TJ Božetice 2:2 (1:0). Branky: 32. M. Kotrba, 78. Tupý – 56. Čanda, 63. Pinc. Rozhodčí: Schwarz – Pečenka, Smola. ŽK: 3–4 (Bolek, M. Novák, V. Doubek – Čanda, Josef Fara, F. Horek, Zeman). Přihlíželo 135 diváků.
Sepekov: Mašek – Bolek, V. Doubek, L. Hadáček, Palus (72. L. Kosobud) – M. Koutník (63. Brůžek), M. Kotrba, M. Novák, L. Koutník – J. Doubek, Tupý.
Božetice: Vácha – Dušek, J. Kotrba, F. Horek, L. Stejskal – Jíška, Tollinger, Pinc, F. Stejskal (46. Zeman) – Josef Fara, Čanda.

Přestože bylo velkým diváckým lákadlem také souběžně hrané utkání krajského přeboru v nedalekém Milevsku, kam přijel legendární střelec David Lafata, cestu na derby si našlo velmi slušných 135 diváků, kteří zůstali věrni letité bitvě v nejnižší krajské soutěži. A litovat rozhodně nemuseli, hrálo se tvrdě, ale férově, padaly branky a k vidění bylo vše, co k derby patří. Oba týmy od sebe aktuálně dělí, stejně jako před vzájemným zápasem, čtyři body ve prospěch šestých Božetic, Sepekov je devátý.

Další zajímavosti přineseme ve středečních novinách, kde zazní také ohlasy z obou trenérských laviček. Zajímá vás, co na jaře trápí nejvíce sepekovského kouče Ondřeje Jordána, nebo proč podle hrajícího trenéra Božetic Martina Zemana vstoupilo jeho družstvo do utkání tak špatně? Čtěte Milevské noviny!