Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční setkání občanů Netolic starších 70 let

    Úterý 10.12 14:00 - Sál ZUŠ Netolice

  • Divadélko pro nejmenší

    Úterý 10.12 10:30 - Strakonice, RC Beruška

Zobrazit všechny události
 

Do Chyšek se sjely motocykly, auta i traktory pro pamětníky

CHYŠKY - Na prostranství před hostincem U Čižinských v Chyškách se dnes odpoledne sjely výstavní veteránské kousky automobilů, motocyklů i zemědělských strojů. Konal se tu další ročník srazu historické techniky. Nejvíc dorazilo motocyklů, a to přesto, že řadu účastníků chytil cestou do Chyšek pořádný déšť. Netrval dlouho, ale byl vydatný.

Sraz historické techniky si před čtyřmi lety vymysleli čtyři kamarádi - Pavel Čižinský, Jiří Benda, Jiří Volf a Karel Čejka. Řekli si, že když už pár veteránů vlastní, proč je neukázat. Hned od prvního ročníku měl nápad úspěch, do Chyšek od té doby v sobotu před druhou chyšeckou poutí přijíždějí desítky dalších majitelů výstavních kousků a také jejich obdivovatelé. 

Prohlédnout si tentokrát mohli například Ford z roku 1928, který věnoval prezident T. G. Masaryk výtvarníku Jaroslavu Jarešovi, tvůrci státní vlajky a státního znaku nově zrozené Československé republiky. Výtvarník pak auto přenechal zhotoviteli své hrobky a v rodině tohoto kameníka auto zůstalo po několik desetiletí, než jej v roce 2007 získal současný majitel. 

Jeden z organizátorů - Karel Čejka, zas vystavil nablýskanou Škodu 6 33, o níž popovídal pro Milevské noviny. A další z organizátorů Jiří Volf zas všem vespolek zpříjemňoval čas do společné vyjížďky hudbou z historického gramofonu, kterému podle majitele je už také kolem stovky let. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace