banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Svatojánský večer pod lampou

    pondělí 24.6 18:00 - Planá nad Lužnicí, farská zahrada

  • Sebeobrana

    pondělí 24.6 15:00 - Tábor, nemocnice

Zobrazit všechny události
 

Do Milevska dorazili házenkáři z různých koutů republiky

MILEVSKO – Po dlouhých letech se uskutečnil v sobotu 12. ledna v milevské sportovní hale velký házenkářský turnaj minižactva. Hrálo se systémem každý s každým a k velké radosti organizátorů se přihlásila kvalitní družstva mimo Jihočeský kraj, se kterými hrají Milevšťáci mistrovské zápasy v krajském přeboru. V sobotu šli tak trochu do neznáma a mohli si vyzkoušet duely proti kvalitnějším a z kraje neokoukaným soupeřům. Domácí oddíl postavil dva celky. Za papírově silnější A tým nastoupili zkušenější hráči a hráčky, kteří už objíždějí víkendové turnaje a házenou dělají zhruba od pěti let. Za béčko hráli nováčci nebo děti, které přišly z mladší věkové kategorie – přípravky. K vidění byl celodenní házenkářský maraton, odehrálo se celkem 28 zápasů na jedenkrát 18 minut a nakonec obsadilo milevské áčko páté a béčko předposlední sedmé místo.

Úplným nováčkem vzájemných zápasů byli kluci z Velkého Meziříčí, kteří předváděli pohlednou házenou, vyhráli všechny zápasy a turnaj jasně opanovali. Druhá skončila Plzeň a třetí pražská Astra. Turnaj byl také jakousi zkouškou a povedenou generálkou na organizačně mnohem náročnější vícedenní víkendový turnaj, který oddíl plánuje na příští rok.

Na závěr turnaje byli kromě týmů vyhodnoceni také nejlepší jednotlivci. Nejvíce branek nasázel Adam Krejčí z vítězného družstva, nejlepším brankářem byla vyhlášena Simona Stejskalová z Milevska a doma zůstala i cena pro nejlepšího hráče, kterou převzal Vít Černý. Trenéři po každém zápase určili nejlepšího hráče nebo hráčku soupeře a právě Vít posbíral za celý turnaj nejvíce bodů.

Konečné pořadí: 1. TJ Sokol Velké Meziříčí 14 bodů, 2. DHC Plzeň 12, 3. TJ Astra Praha 10, 4. HC Háje Praha A 8, 5. HC Milevsko A 6, 6. Sokol Vršovice 4, 7. HC Milevsko B 2, 8. HC Háje Praha B 0.

Další zajímavosti přineseme ve středečních novinách, kde představíme dvojici nadějných milevských házenkářek Simonu Stejskalovou a Terezu Januškovou a promluví také milevská trenérka a organizátorka turnaje Lucie Kosobudová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace