Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Trio SOČR ~ Píseň písní

  neděle 26.5 19:00 - Písek, KD

  Třetí z Píseckých nokturen 2019 bude ve znamení Písně písní v podání Tria Symfonického Orchestru Českého Rozhlasu. (Původně plánované Tilia Trio se zpívajícími saxofony bohužel pozdě zjistilo kolizi termínu s Pražským jarem)

 • Host Blatenských listů - Spisovatel Jan Měšťan

  neděle 26.5 18:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

Zobrazit všechny události
 

Do Písku dorazilo třicet tun speciálního písku na nové sochy z písku

Ilustrační foto. , Autor: Irena Malotová, tisková mluvčí Města Písku

Ilustrační foto.     Autor: Irena Malotová, tisková mluvčí Města Písku

PÍSEK - Sochy z písku, které do jihočeského Písku každoročně přilákají tisíce návštěvníků, budou v letošním roce náplavku řeky Otavy u Kamenného mostu zdobit již potřinácté. Umělečtí sochaři Josef Faltus a Marian Maršálek letos vystaví celkem pět soch na námět Písecké osudové devítky. Jejich dílo započalo dnes, kdy v ranních hodinách dorazila první třicetitunová fůra speciálního písku, který se ve formách začne hutnit, aby z něj umělci následně mohli vyřezat sochy.

 

„Letošní sochy představí několik událostí devítkových roků v dějinách města počínaje 600. výročím založení husitské městské republiky v Písku až po 30. výročí obnovy demokracie v naší zemi," informuje Edita Kučerová z odboru školství a kultury. „Vernisáž se uskuteční v pátek 10. května od 11:30 hodin v rámci Pískoviště 2019. Hudebními ukázkami akci doprovodí trio umělců Píseckého komorního orchestru."

V průběhu května bude v Čechově ulici přímo nad sochami otevřena venkovní výstava Písek město textilu - Jitex slaví 70. Za příznivých podmínek zůstanou sochy i výstava volně ke zhlédnutí do podzimu.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Asi někdo zaspal hodiny zeměpisu 

  Reagovat

   

  Ale Manka, Cipís, Runcajs i kníže s dalšími výtečníky patří spíše do okolí Jičína, než k Otavě...

  Vloženo 26.4.2019 06:49:33

 • Marcela 

  Reagovat

   

  Ale ten program Cipískoviště je katastrofální!

  Vloženo 25.4.2019 15:10:17

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace