Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vánoční setkání občanů Netolic starších 70 let

  Úterý 10.12 14:00 - Sál ZUŠ Netolice

 • Divadélko pro nejmenší

  Úterý 10.12 10:30 - Strakonice, RC Beruška

Zobrazit všechny události
 

Druhé místo je super, pochvaluje si končící kouč milevských mladších žáků Jiří Stejskal

MILEVSKO – Po podzimu byli mladší žáci FC ZVVZ Milevsko první, když za zády udrželi nepříjemné Strakonice. Na jaře už se ale u Milevských po odchodu kapitánky Kristýny Matuškové do Sparty Praha objevily i výpadky, a protože marodka trápila také druhé Strakonice, nakonec se radoval třetí vzadu – Tatran Prachatice. Milevsko nakonec skončilo druhé. „Dá se říct, že na špičce byly tři vyrovnané týmy, ale kluci z Prachatic měli to štěstí, že se jim vyhnula zranění, takže udrželi konstantní výkonnost. Věřím, že bez zraněných hráčů a s Kristýnou bychom se s nimi rvali o prvenství do posledního kola,“ uvedl trenér Jiří Stejskal, který nyní společně s vedoucím mužstva Radkem Trkovským u týmu po dvou letech končí, mladší žáky převezme Rostislav Dlouhý. V uplynulém ročníku se mohli mladší žáci pyšnit zejména vynikající ofenzivní silou, když nasázeli 162 branek ve 26 zápasech a útočník Josef Pokorný byl nejlepším střelcem celé soutěže.


Jste s uplynulou sezonou spokojen?
Ano, naprosto. Hlavně na podzim, kdy jsme ještě měli v kádru i Kristýnu a vyhýbala se nám zranění, nám to vyšlo po fotbalové stránce fantasticky a všechno klapalo. Když odešla Kristýna, samozřejmě to pro nás bylo citelné oslabení, ale zpočátku jsme nehráli špatně. Až v průběhu jara se navíc nakupila zranění, hráli jsme de facto bez střídání a museli nám pomoci i mladší kluci ze starší přípravky, kterým bych chtěl moc poděkovat. Tam jsme přišli o možnost vybojovat první místo, ale poslední zápasy nám zase vyšly a druhé místo je super, takže můžeme všechno ostatní hodit za hlavu.

Do jisté míry už jste odpověděl, ale nepotřeboval tým přece jen svůj čas, aby si zvykl na absenci své kapitánky?

Kluci to zvládali od začátku, na stoperu místo ní nastupoval Šimon Zvonař a hrál velmi dobře. Až pak přišla ta krize, kdy už nás chybělo mnohem víc a bylo to znát. Nicméně kluci se do toho zase dostali a začali bojovat, protože věděli, o co hrají.

Celý rozhovor s Jiřím Stejskalem přineseme už ve středečních Milevských novinách. Zkušený kouč prozradí, zda podle něho vyhrály Prachatice soutěž zaslouženě, z jakého důvodu byli Milevšťáci tak produktivní, nebo proč se nyní rozhodl po dvou letech u týmu skončit. A je ve hře i návrat k trénování? Čtěte středeční tisk!

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Miloš Zvonař 

  Reagovat

   

  za rodiče můžu Jirkovi a Radkovi jen moc a moc poděkovat..

  Vloženo 22.7.2019 12:42:00

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace