Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Rendez-vous předvánoční

  středa 11.12 17:00 - Městská knihovna, Vimperk

  Sváteční koncert Vojty Violinisty a Vánoce podle paní Růženy Váchové.

 • Česko zpívá koledy

  středa 11.12 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Zpívání pro všechny.

Zobrazit všechny události
 

Festivalové léto začíná v Přeštěnici

Všichni, kdo milují letní festivaly už odpočítávají poslední okamžiky, než vyrazí za svojí oblíbenou zábavou. Sezona se nezadržitelně blíží. A její zahájení nabízí Open Air Musc Fest Přeštěnice. Pokud máte rádi pohodové festivaly a zároveň hledáte skvělé místo, kde si můžete užít víkend s přáteli nebo s rodinou, určitě si právě tenhle parádní festival nenecháte ujít. Přeštěnický festival se letos koná ve dnech 28. a 29. června na tradičním místě nedaleko jihočeského Milevska. A už tak nějak samozřejmě neodmyslitelně patří mezi prestižní české festivaly, což potvrzuje členství v asociaci FESTAS.

Letošní ročník je opravdu nabitý. Už ve čtvrtek 27. června proběhne festivalový večírek, na kterém zahraje svůj celovečerní set skupina Keks společně s letošním objevem hudební scény formací Chech It.

Hlavní program se naplno rozjede na třech scénách v pátek 28. června. Představí se Divokej Bill, Čechomor, Wohnout, Poletíme?, irská skupina Led Farmers, Prague Conspiracy, Sebastian, The Silver Spoons a další. Sobota 29. června, se ponese ve znamení rockové muziky. Těšit se můžete na stálice jako je například skupina Harlej, Škwor, stále populárnější Traktor, legendární Turbo, Walda Gang a Jaksi Taksi. V Přeštěnici se před plánovanou koncertní pauzou bude loučit kapela Imodium. Naopak dvacáté narozeniny přijedou oslavit němečtí Green Frog Feet. Tahle skupina tady kdysi rozjížděla svou kariéru a dokonce zde natočila své debutové DVD.

Jako už každý rok, přeštěnický víkend nebude ale jen o hudbě. Pořadatelé chystají další doprovodný program a uskuteční Dirt Jam, což je soutěž a exhibice bikerů.

V areálu lze stanovat a také parkovat. Pro cestu do Přeštěnice budou připraveny zdarma autobusové svozy z Milevska.
Novinkou letošního festivalu bude další scéna věnovaná dětem. V pátek na ní ti nejmenší návštěvníci mohou zažít speciální zábavnou show spojenou s bublinovou workshopovou školičkou. Na programu budou také soutěže o ceny, pěnová party nebo malování na obličej.
Vstupenky na celý festival i jednotlivé dny jsou kdispozici v síti milevskem.cz a Ticketportal. Vybírat můžete z různých kategorií. Pokud chcete ušetřit, využijte nákupu hromadné párty vstupenky pro 5 až 10 návštěvníků. Hledáte-li pohodlí a komfort, můžete si koupit VIP vstupenku, se kterou získáte místo ve VIP hospodě s výhledem na hlavní stage, pivem do skla a vlastním WC.
Více na www.prestenice.cz , www.facebook.com/prestenice

Jako každý rok hrajeme také o lístky. Tak zkuste štěstí.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Šárka 

  Reagovat

   

  Dobrý den, mohu se zeptat, kdy budou zveřejněna jména lidí, kteří vyhráli druhé kolo letošní soutěže o vstupenky?

  Vloženo 19.6.2019 08:39:15

  • webmaster 

   Reagovat

    

   Dobrý den. Výherci z předchozího kola a další otázka tohoto, třetího kola, budou zveřejněni dnes.

   Vloženo 19.6.2019 08:41:54

 • rokáč 

  Reagovat

   

  Je zajímavé, že festival u 4 x menšího Milevska je bohatě navštěvován a Rokáč nebo jiné fesťáky v Písku a okolí, skomírají. Je Písek stále městem penzistů?

  Vloženo 6.6.2019 12:37:31

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace