Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Začarovaný les

    pondělí 22.7 10:00 - Protivín, KD

    Loutková pohádka.

  • Kašpárek a prasátko

    pondělí 22.7 15:00 - Protivín KD

    Loutková pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Galerie v Hluboké nad Vltavou představí obrazy Andyho Warhola

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU - Díla vůdčí osobnosti amerického pop-artu, Andyho Warhola, zaplnila galerii v zámecké jízdárně. Z trojrozměrných předmětů výstavu doplňuje např. Warholovo sako, brýle a fotoaparát či šátek jeho matky.

Výstava Andy Warhol - Zlatá šedesátá začne v Alšově jihočeské galerii v sobotu 13. července a potrvá do konce září. Návštěvníci zde budou moci spatřit třicet obalů na gramofonové desky, které pohromadě nebyly ještě k vidění, Warholův autoportrét na plátně či soubor grafik Láska je růžová sušenka. Organizátorům se podařilo od Warholova muzea v Medzilaborcích a soukromých sběratelů sehnat přibližně 200 exponátů. Součástí výstavy bude také instalace v duchu slavného Warholova uměleckého studia The Factory. Zde si návštěvníci budou moci vyzkoušet technologii sítotisku a na trička za poplatek vytisknout čtyři známé Warholovy motivy.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace