Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Oldřích Janota

    pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

    Koncert.

  • Setkání seniorů

    pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Zobrazit všechny události
 

Hasiči ladí formu na šampionát. V útoku překonali jihočeský rekord. Vyhrajte zájezd do Chorvatska jako Hasič sympaťák!

Jan Ježek přivezl z ostravského dvojboje třetí místo.

Jan Ježek přivezl z ostravského dvojboje třetí místo.

JIŽNÍ ČECHY – Jihočeši finišují v přípravách na letošní mistrovství republiky v hasičském sportu. A dávají si záležet, protože o posledním červnovém víkendu se po jedenácti letech odehraje šampionát na jihočeské půdě v Českých Budějovicích. Kromě šestnácti týmů profesionálních hasičských záchranářů se na stadionu Sokola a na výstavišti utkají také nejlepší krajské týmy dobrovolných hasičů a hasiček. Tam ale ještě není o zástupcích jižních Čech jasno, protože krajské kolo se odehraje týden před mistrovstvím ve Strakonicích.

 

Jihočeský reprezentační tým profesionálních hasičů představujeme v rubrice Speciální přílohy na této stránce. Zároveň tam lze hlasovat pro Hasiče sympaťáka, kterého čtenáři pošlou na dovolenou do Chorvatska. Pobyt u moře vyhraje i jeden z hlasujících čtenářů.

Jihočeský hasičský repretým v závěru příprav objíždí soutěže, kde může otestovat formu v jednotlivých disciplínách, které budou na republikovém šampionátu – to je štafeta, překážkový běh na 100 metrů, věž a požární útok. Hasičští sportovci by rádi doma vybojovali lepší umístění než předloni, kdy byli osmí. Loni se jim na mistrovství republiky nepovedl požární útok a skončili desátí.

Jan Ježek skvěle!

V závěru května tým absolvoval v rámci přípravy soutěž ve dvojboji v Ostravě a Velkou cenu v požárním útoku v Mošnově. Vynikajícího úspěchu tam dosáhl Jan Ježek z budějovické jednotky, který vybojoval třetí místo. Bohužel se ale zranil, takže se intenzivně léčí, aby byl do republikového šampionátu fit. Nezasáhl tak do bojů na Memoriálu plk. Josefa Blažka, bývalého ředitele krajského hasičského záchranného sboru. Memoriál ve dvojboji na věži a na 100 metrů se konal v Českých Budějovicích 5. června.

Na budějovický dvojboj dorazilo 63 závodníků a z nich se do první dvacítky z Jihočechů zařadili 16. Michal Doktor, 17. Radim Švehla, 18. Ivan Pěnča a 19. Pavel Janů. Jihočechům se víc dařilo na věži než na stometrovém běhu. V kategorii nad 35 let si dobře vede Michal Černovský ze Strakonic.

Jihočeský rekord v útoku padl

Důležitý je také požární útok, ve kterém loni tým zakolísal. Družstvo proto objelo v přípravě pět Velkých cen v požárních útocích. V Ostravě-Mošnově v závěru května jihočeský tým dosáhl v útoku svého historického rekordu. Dosavadní jihočeský rekord tým překonal už v prvním pokusu, kdy kluci dosáhli času 22,87 vteřiny. Druhým pokusem tento čas ještě vylepšili a stanovili jihočeský rekord na 22,68. Pátým místem se tak prodrali mezi českou hasičskou elitu, kde léta kralují Ostraváci, Plzeňáci nebo Východočeši.

Jak dopadne pro jihočeský tým letošní mistrovství?

To se uvidí 27. - 29. června v Českých Budějovicích. Hasiči doufají, že jim Jihočeši přijdou fandit. Domácí organizátoři chystají také bohatý doprovodný program pro sportovce i diváky včetně open-air koncertu kapel ve vysokoškolském kampusu. Pro vyznavače geocachingu se v areálu bude nacházet keška!    

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace