banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Bomberos

  Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

  Hasičská groteska.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Hasiči z Klisince tentokrát zabrousili do českých filmových komedií

HRAZÁNKY - Obec Hrazany se skládá ze čtyř vesnic, které mají čtyři hasičské sbory. Tři z nich pořádají hasičské bály v plesové sezoně a sbor z Klisince už tradičně velikonoční zábavu. V roce 2012 hasiči z Klisince poprvé dostali nápad, že o půlnoci překvapí a společně zazpívali. Od té doby každoročně připravují velikonoční překvapení, které už lidé netrpělivě očekávají a na zábavě je v kulturním domě v Hrazánkách pokaždé nabito. Se stejnou pravidelností tu hraje kapela Paradoxy, všichni v sále už znají její písničky. Loni hasiči do programu přidali i něco pro nejmladší publikum a pozvali milevskou studentskou kapelu Fusky Dus. Pro velký úspěch vystupovala před Paradoxy i letos. Večer uběhl v bujaré zábavě a pak už to přišlo!

 

Známá melodie rázem odtajnila, že se letos můžou diváci těšit na postavy z populární komedie Slunce, seno, jahody v podání místních hasičů. Na jevišti paní učitelka zazpívala při zalévání truhlíku a pak už přicházeli Blažena s Vencou, Škopková tlačila na vozíku babičku, Škopek táhl basu piv a kolem popojížděl synek na koloběžce. Nechyběla scéna se zabíjením králíka, pan farář, který dostal zásah elektrickým proudem a citlivá místa mu museli ošetřit, a přišla dokonce reklamní vložka - to když se ukázalo, že babička pije Dudáka a dva dudáci jí tedy přišli zadudat. Starosta Luboš Bolek v roli babičky byl hvězdou večera.

V další části scénář pozvolna přehodil výhybku do další komedie Vesničko má, středisková. Předseda nabádal družstevníky Turka s Pávkem, aby se mu pořád na zemi neprali a dorazil i pilot práškovacího letadla Štefan. Nakonec všichni zjistili, že jim někam zmizeli Blažena s Vencou, a že jsou určitě zas někde na seně. Ti pak vjeli do sálu v efektním závěru na motorce a celý průvod postav za bouřlivého potlesku odkráčel do výčepu, aby panáky stvrdil, že mají pro letošek premiéru i derniéru v jednom za sebou. Vystoupení bylo jedno z nejzdařilejších v osmileté historii. Pobavilo i špičkováním na adresu jednotlivých vesnic.

Diváci se hodně nasmáli a zábava pokračovala losováním vstupenek o ceny a rejem na parketu až do ranních hodin.

 

 

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jana 

  Reagovat

   

  Mladá kapela byla super, mně se líbili.

  Vloženo 23.4.2019 08:34:42

  • Pepa 

   Reagovat

    

   ale jooo, vždyť píšu vše dobrý, ale chybí "šmrnc", to dotáhnou, jsou na začátku

   Vloženo 23.4.2019 08:52:18

 • Pepa 

  Reagovat

   

  škoda, že ta mladá kapela je tak vlažná, chtělo by to víc života , vzít si příklad z těch starejch pardálů, co si ze sebe uměj dělat srandu, ale začínaj, tak vše dobrý

  Vloženo 23.4.2019 07:41:55

 • Karel 

  Reagovat

   

  Kdyby chtěl Troška točit pokračování tak Marťase může nominovat. Růžičkový jak kdyby z oka vypad.

  Vloženo 22.4.2019 16:01:51

 • Pan Vejdy 

  Reagovat

   

  Paráda,skvělé...

  Vloženo 22.4.2019 10:45:57

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace