Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Hejtman Zimola nachodil na Temelínu sedm kilometrů. Kontroloval chod elektrárny

JIŽNÍ ČECHY – Během odstávky druhého bloku se přišel již poněkolikáté zblízka podívat do jaderné elektrárny Temelín hejtman Jiří Zimola. Více než pět hodin strávil u otevřeného temelínského reaktoru, ve strojovně a dalších budovách. Návštěvu využil také k tomu, aby prostřednictvím nové mobilní aplikace „Pomáhej pohybem“ podpořil táborskou neziskovou organizaci Kaňka.

 

Návštěva hejtmana byla podrobná. „Podařilo se mi splnit slib, který jsem dal novému panu řediteli, že si v jeho doprovodu projdu Temelín od sklepa až po půdu. Nedokážu ani spočítat, kolik kontrol a měření jsem musel absolvovat. Ale stálo to určitě za to,“ říká o mimořádně dlouhé návštěvě hejtman Jihočeského kraje.

„Jsem moc rád, že si pan hejtman zvládl udělat čas, i když sám ze své zkušenosti vím, jak je to těžké. A překvapilo mě, jak moc toho o jaderné energetice věděl. Takže v řadě případů to byl opravdu odborný výklad,“ konstatoval po návštěvě ředitel temelínské elektrárny Bohdan Zronek.

Odborná prohlídka se nezaměřila jen na bezpečnostní systémy, ty ale v jaderné elektrárně dominují. „Na téma Temelín přichází řeč především při mezistátních jednáních s Rakouskem.  A už teď se těším, až vytáhnu všechny nové fotografie,“ uzavřel výjimečnou návštěvu jihočeský hejtman. Na ploše větší než 120 hektarů tentokrát nachodil asi sedm kilometrů, jak si sám spočítal.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace