Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • David Jan Žák - Návrat Krále Šumavy

    Úterý 19.11 19:00 - Volyně, Městské muzeum

    O legendárním šumavském převaděči.

  • Kavárnička

    Úterý 19.11 14:00 - Volyně, Pošumavská tržnice

    Posezení pro seniory.

Zobrazit všechny události
 

Hrejkovická dvacítka překonala svůj rekord

Důkaz o průchodu kontrolou u Míši musí být viditelný!

Důkaz o průchodu kontrolou u Míši musí být viditelný!

HREJKOVICE - Před dvěma lety přilákal jubilejní 30. ročník novoročního pochodu Hrejkovická dvacítka rekordní počet 1130 účastníků. Včera rekord padl, ačkoliv se žádné jubileum nekonalo. Zkrátka lidí, kteří si chtějí užít pohyb na zdravém vzduchu a setkání s přáteli a známými, neustále přibývá. Navzdory tomu, že si dnes mnozí "lížou rány" a natírají klouby francovkou nebo něčím modernějším. Na Hrejkovické dvacítce nelze chybět! Včera šlo 1180 registrovaných pochodníků! A to ještě někteří nechtějí čekat frontu na startu, takže vyrážejí bez registrace.

 

Letošní trasa nevedla z Hrejkovické hospody k Vltavě, ale úplně opačným směrem - přes Pechovu Lhotu, kde tamní hospůdka nabízela první polévku a gulášek, kolem parku Zeměráj k pramenům Hrejkovického potoka a do Hrazan. Tam u rybníčku Sadý probíhalo tradiční opékání špekáčků, ke kterým organizátoři tradičně nastrouhali křen. Z tradice nesleví, i když se některé děti poptávaly: "A mají tu kečup?" 

Lidé si letošní trasu chválili, byla velmi příjemná, terén byl umrznutý, bez bláta i hlubokého sněhu, které už skoro všichni za ta léta taky zažili. Krom toho trasa nabízela řadu zajímavostí - překrásný výhled z Karlova nad Březím, průchod jenšovickým zámečkem a na závěr kontrolu u rybníka Pokoj a samoty Budárny, kudy kráčeli nejen včerejší výletníci, ale i historie, jak si mnozí se zájmem přečetli. 

Cíl byl znovu v Hrejkovické hospodě, kde si každý znovu vystál frontu na památeční keramickou placku, na dršťkovou polévku, guláš nebo řízek - v závěru s chlebem, protože výrobci tradičního bramborového salátu přece jen s takovým náporem nepočítali. Stejně tradiční sladká tečka - domácí štrůdl, ale nechyběla, a tak nic nechybělo ani ke spokojenosti všech. 

Největší vytrvalci pak vždycky v sále absolvují ještě večerní country bál s kapelou Diogenes. K pochodu se vrátíme v Milevských novinách. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace