Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Hvězda Betlémská!?

  pondělí 9.12 19:00 - Muzeum Jindřichohradecka, budova ve Štítného ulici, Jindřichův Hradec

  Přednáška Ing. Jany Tiché z Hvězdárny a planetária v Č. Budějovicích s pobočkou na Kleti.

 • Pletky s Vlastou

  pondělí 9.12 9:00 - Písek, Senior Point

  Tvořivé setkání.

Zobrazit všechny události
 

Hrůzná podívaná. S objektivem u Milevského potoka

MILEVSKO - Na reportáž u masivním úhynu ryb v sepekovském rybníce Tovaryš, kontaminovaném vodou z Milevského potoka, zareagoval čtenář, který se dnes vydal k Milevskému porotku s fotoaparátem. Nedalo mu spát vyjádření firmy ČEVAK, že čístírna odpadních vod splňuje kvalitativní limity a vypouští do kanalizační soustavy bezproblémovou vodu. Odlehčovací komory už podle firmy také prošly opravami, takže by přes ně neměla znečištěná voda procházet. Realita je děsivá.

 

Snímky pocházejí z dnešního rána od vtoku z městské kanalizační soustavy do Milevského potoka mezi můstkem se sochou Jana Nepomuckého u kláštera a silnicí I/19. Milevský potok by se měl pravděpodobně přejmenovat na Mrtvý potok... I pro návštěvníky unikátní národní památky, kterou je Milevský klášter, to musí být dechberoucí podívaná.

Celou kauzu Jihočeské týdeníky dál sledují a budou o vývoji informovat. K dodaným snímkům obyvatel Milevska přidal i otázky k zamyšlení, co vlastně dělá milevský odbor životního prostředí...

Diskuse k článku - 58 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4 5  | Starší příspěvky »
 • Jarda 

  Reagovat

   

  Lidi opravdu nezajímá, že vodné a stočné je služba, že voda z kohoutku a čištění toho co vyprodukují není samozřejmostí. A zneužívají toho, pořád si stěžují a pak hodí do záchoda napr. dětskou plenu , která to někde ucpe a někdo to musí řešit. Žalostný stav milevske kanalizace se už prostě musí řešit ať už za to můžou komunisti, nebo ti, kdo to 30 let neresili, protože je to nákladné a nelíbivé..

  Vloženo 27.7.2019 19:17:54

 • Taky sedlák 

  Reagovat

   

  Hezký den všem.
  Ano kanalizace je ve špatném stavu. Snažíte se tady najít viníka. Tento stav vznikal postupně možná celé desítky let. Ale opravdu dělá vše špatně jen MĚSTO???? Stačí letmý pohled při procházce se psem. V potoce plavou a na větvých jsou nachytané stovky vlhčených ubrousků. Ve vodě plavou dámské hygienické potřeby. Občas je k vidění pánská ochrana. Tohle vše ale vytéká z kanalizace. A pochybuji, že to je vše z městského úřadu. To jsou věci, které do kanalizace nepatří a hází je tam občané města. Samozřejmě neotráví to ryby. Jinak toho odpadu je tam k vidění i víc. Zmínil jsem hlavně to, co nejspíše vytéká z kanalizace. Ale jinak je to typické, ať to ONI dají do pořádku, ale míč není jen na hrací polovičce města. Mějte se všichni pěkně a jděte se projít. Procházka kolem Milevského potoka stojí za to.

  Vloženo 24.7.2019 18:27:28

  • Jarmil 

   Reagovat

    

   Jak zde popisujete sedláku, tyto věci by se do Milevského potoka vůbec dostat neměli.Kdo ke odpovědný od roku 1993?-Město Milevsko- respektive zvolený zastupitel.Občan pouze platí stočné.

   Vloženo 24.7.2019 18:45:15

   • Taky sedlák 

    Reagovat

     

    Oni by se neměli dostat nejen do potoka, ale ani do kanalizace. To jsou věci, které tam NEPATŘÍ, a hází je tam občané a ne jen zastupitelé a úředníci. A kanalizace se tady neobjevila z ničeho nic v roce 1993. Jen by si občané sami měli sáhnout do svědomí, nejen chtít po ostatních, aby vše činili dobře, měli by to dělat i oni samy.

    Vloženo 24.7.2019 18:50:55

    • ANO 

     Reagovat

      

     Ano, musím s Vámi souhlasit. Tyto věci do kanalizace nepatří. Oponovat však musím, protože za kanalizaci ručí Město Milevsko. Tedy zvolení zastupitelé a první záznamy o znečištění jsou od roku 1993.

     Vloženo 24.7.2019 19:28:18

     • Venca Buřič 

      Reagovat

       

      Ano, odběr vzorků v roce 1993 jasně prokázal socialistickou fušeřinu typu Akce Z. Od těch dob počet obyvatel, tudíž splašků nijak výrazně nenarostl. Či snad Ano? Tupost a blbost prostého spoluobčana, splachujícího cokoliv do mísy je v čase také málo kolísající proměnnou, snad jen má nyní k dispozici kvalitnější vložku či prezervativ. Nedivme se, že málokterý zastupitel má náladu hrabat se v hromadě hov3n a protáhnout trubky. A až se jednou začne kopat, tak onen pablb splachující cokoliv, se bude rozčilovat, že je město zase jak po nájezdu krtků. Že ano?

      Vloženo 24.7.2019 21:57:20

      • ANO 

       Reagovat

        

       Ano,možná už za socialismu a tedy, co se změnilo? Nic. "Stejný kašpárek, nemůže hrát jiné divadlo". Najde se tedy někdo, kdo zjedná poletech nápravu?

       Vloženo 25.7.2019 06:40:16

 • Machři, vizionáři, strategove 

  Reagovat

   

  Jak píše ve svém zde uvedeném příspěvku Jitka Milevsko má ve svém vedení ty nejlepší lidi, které kdy mělo. Milevští občané můžou být pyšní na to, že ve svém vedení mají opravdové machry, strategy, a vizionáře. O rozvoj města Milevska se starají mentoři a gestresoři a nad vším dohlíží a vše rozvíjí organizační složka živé Milevsko se dvěma experty a sice s koordinátorem komunikace s veřejností a koordinátorem veřejného prostoru. Všechno dělají dobře, jen ten možná čpavek z fekálií, které tečou dlouhá léta do milevského potoka a možná otrávil celý rybník pro ně není moc prioritou. Jejich vlajkovou lodí bude a zůstává maškarní lavička místo mlékomatu.

  Vloženo 24.7.2019 07:41:59

 • Priority staronového vedení Milevské radnice však byly a jsou 

  Reagovat

   

  - Rekonstrukce funkčních kanceláří na MÚ Milevsko a nandání klimatizací do kanceláří 5 000 000,- Kč a více celé z rozpočtu Milevska
  ( práce započaty bez schválení v rozpočtu a zastupitele v Milevsku to nezajímá odhlasovali si, že to nechtějí vědět proč se to dělalo )

  - Instalace maškarní lavičky cca 450 000,- z dotace ( má slavnotně proběhout v nejbližších dnech )

  - Muzeum maškar cca 2 000 000,- částečně z dotace

  - Rekonstrukce kult. domu a zateplení odhaduje se, že za cca 50 000 000,-Kč menší část má být z dotace

  - Rekonstrukce teplovodu v Komenského ulicii cca 9 000 000,- Kč vše z rozpočtu ( není jasné z jakého důvodu při takto velké investici nebyl napojen na dálkévé teplo KD což asi měla být priorita - starosta by to měl vysvětlit proč?
  - Rekonstrukce ulice Sažinova a Nádražní dotace celkem 11 000 000,- z toho dotace 8 000 000,- Kč Postup podle současného stavu a ne podle schálené studie. Parodie na ponechání širokých chodníků a úzké silnice proběhla a mezi lidmi nese označení CH1 zmizelo pár parkovacích míst. Nechalo by se nazvat zpackaná invetice

  - Rekonstrukce teplovodu věžáky cca 3 000 000,-Kč celé z rozpočtu
  - a další menší akce

  Vloženo 24.7.2019 07:01:55

 • dlouho známe skutečnosti 

  Reagovat

   

  Špatná zpráva o Milevském potoce. Město kvůli němu bude muset výrazně investovat pod zem
  28.2.2019 8:11
  MILEVSKO - Špatnou zprávu obdrželo město od podniku Povodí Vltavy, který monitoruje kvalitu vody v Milevském potoce. Vedoucí provozního střediska Povodí Vltavy Vladimír Rohlík oznámil městu, že z porovnání vzorků odebíraných už od roku 1993 nad Milevskem a pod Milevskem, jasně vyplývá, že za tuto dobu došlo k výraznému zhoršení.
  Naměřené hodnoty několikanásobně překračují přípustné limity, voda v Milevském potoce je zařazena do páté třídy jako silně znečištěná. Povodí Vltavy proto odebíralo vzorky v letech 2015 až 2018 a rozborem došlo k závěru, že znečištění způsobuje veřejná kanalizace města. Některé vzorky vykazovaly i silný fekální zápach. Povodí Vltavy požaduje, aby město učinilo opatření.
  Radní se tuto Jobovu zvěst dozvěděli na zasedání 18. února a je pravděpodobné, že město bude muset pro příští období přehodnotit některé své priority, jinak by mohly přijít nepříjemné postihy. Zatím se rada usnesla zahájit jednání o nápravě s provozovatelem kanalizace, což je společnost ČEVAK, ovšem majitelem vodovodů a kanalizací je město.

  Vloženo 24.7.2019 06:40:16

  • pokračování 

   Reagovat

    

   Pokud by mělo dojít na větší investici, bude ji muset uhradit vlastník - a to buď z rozpočtu na úkor jiných záměrů, nebo ji přenést na obyvatele zvýšením vodného a stočného. Dochází tak na slova bývalého radního Miroslava Doubka, který dlouhodobě upozorňoval, že prioritou v investicích má být pro město to, co je pod zemí, i když to není líbivé a populární.

   Vloženo 24.7.2019 06:41:25

« Novější příspěvky 1 2 3 4 5  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace