banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Noční prohlídka města Vimperk

    středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

    Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

  • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

    středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

I hráči FC MAS Táborsko podporují Movember

Ondřeje Bělouška a Michala Tomu zdobí listopadový knír už po několikáté. , Autor: Kateřina Betáková

Ondřeje Bělouška a Michala Tomu zdobí listopadový knír už po několikáté.     Autor: Kateřina Betáková

TÁBOR - Listopad, měsíc věnovaný akci Movember. Ta se pořádá za účelem získání finančních prostředků a zvyšování povědomí o zdraví mužů. Skrývá se pod ní symbolika, která je zaměřena na prevenci ryze mužského onemocnění – rakovinu prostaty. Označení MOVEMBER vzniklo jako složenina anglických slov Moustache (knír), který vyjadřuje charakteristicky mužský rys, a November (listopad). Právě v listopadu si i muži, kteří jej běžně nenosí, nechávají narůst knírek a propagují tím povědomí o rakovině prostaty.

Fotbalový klub FC MAS Táborsko se do této akce zapojil již po třetí za sebou a někteří hráči „A“ týmu si tedy pro tento měsíc nechávají vyrůst své knírky. Gólman Michal Toma s obráncem Táborska Ondřejem Bělouškem tak činí již několikátým rokem. „Movember se teď snažím dodržovat každý rok, letos to je už třetí listopad za sebou. Do akce jsem se zapojil rád, myslím si, že je to pro dobrou věc. Movember symbolizuje knírek – řek bych, že je to taková cesta, jak upozornit právě na problémy týkající se mužů. Rád tento projekt podpořím. Veřejnost by to měla vnímat a dozvědět o těchto faktech co nejvíce. Také je to o to zajímavější, že zrovna v listopadu svého tátu nezapřu. Ten nosí knír celoročně,“ říká o své motivaci Ondřej Běloušek. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace