Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Pletky s Vlastou

  středa 13.11 9:00 - Písek, Senior Point

  Tvořivé setkání.

 • Country tancování

  středa 13.11 10:00 - Písek, KD

  Výuka old time amerických tanců, moderních country tanců a řeckých kolových tanců.

Zobrazit všechny události
 

Jak to bylo s Karlem Gottem v Milevsku?

MILEVSKO - Po zveřejnění výzvy pamětníkům doby působení otce zpěváka Karla Gotta v čele podniku ZVVZ Milevsko zvonil redakční telefon skoro celý den. Nejvěrnější fanoušci zpěváka asi budou zklamaní, ale podle všech svědectví v Milevsku Karel Gott jako dítě nebydlel. Jen tu byl občas u otce na návštěvě.

 

Jan Klicman z Domu s pečovatelskou službou v ulici 5. května přispěl tím, co vyprávěla doma jeho manželka, která pracovala v sekretariátu ředitele Gotta: "Otec Karla Gotta tu působil jen krátkou dobu a manželka říkala, že chlapec ho tu asi dvakrát navštívil. Jinak ale bydlel s maminkou v Praze."

Blažena Grillová pracovala v ZVVZ od roku 1950 až do nástupu důchodu. "Pamatuji si, že tam Karel Gott starší byl v letech 1951 a 1952 ředitelem, ale do styku jsem s ním nepřišla. Nevěřím, že by tu bydlel s rodinou, protože to by tu musel tehdy dvanácti třináctiletý chlapec chodit do školy ve městě a o tom se nikdy nemluvilo. Škola na sídlišti tedy ještě nestála," přispěla do diskuse Blažena Grillová. Jak Josef Fuka, tak Karel Reiniš ale upozornili na tatínka Věry Fraňkové, provdané Bervidové, který byl osobním řidičem ředitele Gotta. "Pan Franěk mi vyprávěl, že někdy v roce 1952 přišel do podniku nový tatraplán a tehdy tu byl malý Karel na návštěvě a on ho vozil po starém sídlišti," přidává vzpomínku do mozaiky Karel Reiniš. Po Milevsku se dlouho vyprávělo, že Karel Gott pak jezdil k Fraňkovým na prázdniny. Josef Fuka se za Věrou Bervidovou vydal a ta se vyjádřila jasně: "Táta byl řidičem zpěvákova otce, ale Karel Gott k nám na prázdniny nikdy nejezdil." Pár vzpomínek si ale Věra Bervidová oživila a ty pak ještě do redakce zatelefonovala. "Myslím, že ředitel Karel Gott měl služební byt v některém domě na starém sídlišti, takzvané slepičce. Taťka vždycky říkal, že to byl hodný člověk a nikomu nikdy neublížil. Trochu se spolu stýkali i poté, co už se ředitel vrátil zpátky do Prahy. Vybavuji si, že jsme tam jednou za ním jeli do pražské vily, zvonili jsme, ale nefungoval zvonek. Pan Gott vyšel ven a řekl: "Karel se učí elektrikářem, tak nám tady nic nefunguje."

Zkrátka byl Karel Gott k potěšení celého národa lepší zpěvák, než elektrikář. Záhadou ale zůstává ještě vzpomínka další čtenářky, která uvedla: "Já jsem mívala v ZVVZ vedoucího pana Tesaře a ten říkal, že sousedil zahradou s chalupou Gottových v Jetětických Samotách, a že si s malým Gottem hrávala jeho dcerka Jarka." Tato historka zůstala ojedinělá, nikdo další Jetětické Samoty jako letní sídlo Gottových nezmínil.

Libuše Kolářová

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  taky jsem slyšel, že Milevskem jednou projížděl Jára Cimrman :-)

  Vloženo 6.11.2019 12:45:20

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Co pořád blázníte, jedna paní povídala, druhá si matně vzpomíná a třetí neví co měla včera k obědu.Už vidímjak se sem hrnou davy pomatenců.

  Vloženo 6.11.2019 12:00:42

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Lidi "neblbněte" až s tím Karlem Gottem a nespekulujte kde zde mohl být (ev. bydlet jeho otec po čas práce v ZVVZ). V Německu se doslechnou že zde 1-2x byl (na návštěvě u otce) a začnou sem jezdit autobusy fanynek. Což o to, obchodníkům v Milevsku by to prospělo a třeba by si něco koupily, ale co by na to řekli stávající obyvatele toho domu (bytu), kdyby jim zvonily na dveře a chtěly znát nějakou tu historku ..... .

  Vloženo 6.11.2019 10:37:03

  • tak 

   Reagovat

    

   to je konečně podnikatelský záměr.

   Vloženo 6.11.2019 12:25:47

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    a ti co bydlí v tom bytě, by si nakonec taky mohli na něco přijít..... . Čert vem skutečnost, že se do bytu nastěhovali třeba o 40-50 let potom, ci zde Kája mohl být... Ale v Milevsku by jim to mohli začít závidět.

    Vloženo 6.11.2019 12:34:00

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    To by byl konečně záměr pro Živé Milevsko

    Vloženo 6.11.2019 13:31:45

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace