Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • On lâche les chiens (FR) + Accident Instantané (FR)

    neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

    Koncert.

  • S muzeem v přírodě

    neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

    Ornitologická procházka.

Zobrazit všechny události
 

Jezdectví: Český skokový pohár zahajuje v Martinicích

Luboš Kozák

Luboš Kozák

MARTINICE - První dějství letošního seriálu Českého skokového poháru se koná v Martinicích u Březnice, těsně za hranicemi Jihočeského kraje. Jen kousek to tedy mají všichni, kdo chtějí vidět něco z extraligy českého parkurového skákání. Od čtvrtka do neděle v martinickém areálu probíhá celkem 21 soutěží, samotný vrchol - Velká cena Martinic se uskuteční v neděli 19. dubna odpoledne na úrovni stupně T* 145 cm. Už teď jsou v Martinicích přední čeští závodníci a představují své další koně i v nižších soutěžích.

 

Seriál Českého skokového poháru vstoupil v Martinicích do své 14. sezony. Letos bude mít o jeden závod víc, celkem dvanáct. V Jihočeském kraji už se nejede žádný z nich, tradiční termín na přelomu prázdnin ve Strakonicích druhým rokem převzaly středočeské Zduchovice. Závodníci absolvují libovolný počet kol, z nichž některá se konají až třeba v Ostravě, Opavě, v Brně nebo ve Frenštátu. Body se ale sčítají, takže pro šanci na vítězství je třeba pokud možno nevynechat žádné z kol. Čtyři nejlepší jezdci pak absolvují finále, ve kterém si vzájemně vyměňují koně.

Do finále se několikrát nominoval i Rudolf Fiala ze Stáje Leon Blátná, ale vždy v něm účast odmítl, protože hřebce Cassiny´s Son-T nikdy nechtěl svěřit nikomu jinému. Tento úžasný hřebec už ukončil závodní kariéru a působí v plemenitbě v Zemském hřebčinci Písek.

Loňským vítězem finále Českého skokového poháru je Marek Klus z JK Mustang, který za sebou nechal Jiřího Skřivana, Aleše Opatrného a Josefa Pařenicu.

Od čtvrtka do neděle proběhne v Martinicích celkem 21 soutěží. Na ně zamířila i řada jihočeských závodníků. A připisují si i úspěchy.

Čtvrtek 16. dubna

Ve čtvrtek se začalo závodit na parkuru o výšce 95 cm na limitovaný čas, z dvacítky závodníků vybojoval 9. místo Štěpán Šebelka z JK Rančice na koni Stakka Blue. Flot za dekorované páté místo si odnesla Kateřina Jírová z klubu Shay County na koni Palliardi JS L. Vzhledem k velkému zájmu o čtvrteční soutěže se startovalo už od 7 hodin ráno. 

Následovala soutěž s překážkami 105 cm na limitovaný čas se 69 závodníky. Devátá byla Šárka Kolářová z JK Dobrošov na Del Riovi, desátá Kateřina Hanušová z JS Ohrazenice na Concertě. V soutěži 5 a 6letých koní na překážkách 110/115 cm se postavilo na start 48 účastníků a Jihočechům se dařilo. Třetí byl Matěj Kotalík ze Stáje Dita Opalice na koni Cesano V, šesté místo patřilo Jiřímu Tmějovi z JK prof. M. Hrabánkové na Angelině DK a sedmý byl jeho klubový kolega Zdeněk Hruška s Gizellou DK.

V soutěži L* na 115 cm překážkách byla Hana Civišová z JK Falea na koni Sorento desátá. Soutěž L** (120 cm) vyhrál Kamil Papoušek z JO Srnín na Brisky-Else, druhý byl Matěj Kotalík na koni Centex a šestý Štěpán Šebelka na Zugatti. Čtvrteční nejvyšší soutěží bylo dvoufázové skákání 125 - 130 cm a tu opět vyhrál Kamil Papoušek opět s Brisky-Else a osmé místo mezi 57 závodníky vybojoval i mladý Jiří Tměj na koni Poison 1. 

Pátek 17. dubna

V pátek se Jihočechům opět dařilo v soutěži pro 5 a 6 leté koně na 115 a 120 cm překážkách. Jiří Tměj z JK prof. M. Hrabánkové ji na koni Angelina DK vyhrál, Zdeněk Hruška na Gizelle DK byl pátý. 

Fotili jsme na čtvrtečních parkurech. 

V sobotu a v neděli pokračuje v Martinicích další kvalitní sportovní program, který vyvrcholí nedělní Velkou cenou. Na místě je vždycky příjemný servis pro návštěvníky a zábavu si v areálu najdou i děti. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace