Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční koncert sborů

    Čtvrtek 12.12 18:00 - ZUŠ, Dačice

    Koncert dětských pěveckých sborů.

  • Anna K. - Akusticky 2019

    Čtvrtek 12.12 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeši na festivalu Holiday World představují Rio na Lipně, likéry z lázní Třeboň nebo Tábor pro rodiny s dětmi

Na Lipně bude v srpnu Rio!

Na Lipně bude v srpnu Rio!

PRAHA - Na výstavišti v pražských Holešovicích dnes začal veletrh cestovního ruchu Holiday World. Nepřeberné množství tipů a nabídek pro příští dovolenou, výlety a volný čas vůbec tu nabízejí jednotlivé regiony, cestovní kanceláře a další vystavovatelé. Velkolepou show s ukázkami bojových umění zve k návštěvě Čína a pozadu nezůstává ani Indie. Sympatické Slovenky lákají do tamních termálů. K nepřehlédnutelným expozicím patří i ta jihočeská. Otevřeli ji dnes dopoledne hejtman Jiří Zimola, olympionička Kateřina Neumannová a další hosté. Pozvali v srpnu k jihočeskému moři na Lipně, kde se bude imitovat zábavnou formou letní olympiáda v Riu. Přijíždět budou čeští olympionici a lidé si budou moci vyzkoušet řadu jejich disciplín.Exotické tanečnice dnes naznačily, že to bude stát za to. Jihočeský stánek byl v tu chvíli v obležení.

 

Svou účast v srpnu na Lipně potvrdili Hanka Kynychová, Jarmila Kratochvílová, Kateřina Neumannová nebo obdivovaný handicapovaný sportovec Jiří Ježek. Hejtman Zimola připomněl, že je to zrovna deset let, co právě návštěvníci veletrhu Holiday World se nahrnuli před obrazovky v pavilonech a sledovali zlatý olympijský triumf Katky Neumannové. Rodačka z Písku skromně řekla, že už je to dávno, a že na Lipno se moc těší. 

Moderátor žertoval s manažerkou Lipnoservisu Evou Černíkovou, jestli třeba brazilské Rio ještě kvůli epidemii viru zika nepřeloží na poslední chvíli na Lipno opravdovou olympiádu. "To nestihneme, právě dnes se přijaly kandidatury čtyř měst na olympijské hry v roce 2024. Olympiáda představuje sedm let příprav, ale na Lipně si na ni sáhneme taky zblízka," ujistila Eva Černíková. 

V jihočeské expozici se prezentuje celá řada měst a regionů jižních Čech. A některé i velmi nápaditě - třeba u stánku jindřichohradecké úzkokolejky si může každý označit retro lepenkovou jízdenku v dávném strojku a ještě si ji nechat proštípnout. Jindřichohradecké místní dráhy tu zvou na své jízdy, třeba i s nocováním v nádražní budově a nadšenci mohou absolvovat výcvik na strojvedoucího a topiče lokomotivy. 

Lákavý byl i stánek Třeboně, který kromě lázní nabízel ukázku a také ochutnávku likérů, které si místní lázně nechaly vyrobit u sousedů v Hradci ve známé firmě Fruko-Schulz. Bechyně zas přivezla lázeňské oplatky. Táborský stánek nabízí brožurku programů pro rodiny s dětmi. Láká nejen do moderního interaktivního Husitského muzea, do podzemí, do muzea lega nebo muzea čokolády, ale taky do zoologické zahrady na Větrovech na vyhlídkové věže, rozhlednu Hýlačka znovu postavenou po požáru nebo do středověkého skanzenu v Housově mlýně. 

Stánek Jihočeské centrály cestovního ruchu má k dispozici tématicky zaměřené mapy - na cykloturistiku, pěší turistiku, wellness a lázeňství, venkovskou turistiku, zimní dovolenou, rodinnou dovolenou, golf a pro gurmány mapu jihočeských gastronomických zážitků. Přestože dnešní první den veletrhu byl určený hlavně odborné veřejnosti, u stánku Jihočeské centrály cestovního ruchu rychle mizely hlavně cyklomapy a tipy na cyklistické výlety po Jihočeském kraji. 

Veletrh nabízí nepřeberné množství tipů pro volný čas všech věkových kategorií a každý kraj se snaží blýsknout. Podívejte se s námi. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace