Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Black and white

  neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

  Koncert.

 • Strakonický drak

  neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

  Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeši sbírali ocenění v prestižní anketě Hasič roku 2017

Ocenění právě přebírají David Kubiš a Jiří Dvořák.

Ocenění právě přebírají David Kubiš a Jiří Dvořák.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Tři žhavá želízka měl Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraji v prestižní anketě Hasič roku 2017. A úspěch se dostavil! Durhý v kategorii Velitel roku 2017 skončil v celorepublikové konkurenci velitel čety směny C českobudějovické stanice Miroslav Bureš, v kategorii Kolektiv roku 2017 zvítězil tým jihočeských sportovců v disciplínách TFA a v kategorii Občanský zaměstnanec roku 2017 patří třetí příčka Romaně Šarlingrové, vedoucí provozního pracoviště územního odboru Jindřichův Hradec.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo 19. dubna v kongresovém sále TOP Hotelu Praha v Praze. Ceny pro vítěze individuálních i kolektivních kategorií předávali náměstek ministra vnitra Jiří Nováček a generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky Drahoslav Ryba.

Soutěž Hasič roku je každoročně vyhlašována v šesti soutěžních kategoriích: Hasič roku, Zásah roku, Kolektiv roku, Velitel/vedoucí roku, Projekt roku a Občanský zaměstnanec roku. Zároveň je do Galerie osobností uvedena jedna z nejvýraznějších osobností hasičského života.

Jihočeský sbor se v silné celorepublikové konkurenci neztratil. Družstvo TFA, které dlouhodobě dosahuje skvělých úspěchů na republikové i mezinárodní úrovni a kterému se jako jedinému v historii podařilo vloni obhájit mistrovský titul, obsadil ve své kategorii 1. místo. David Kubiš, Michal Brousil, Petr Benda, Lukáš Houdek, Ondřej Fišer, Jiří Dvořák a Jaroslav Poukar– to jsou jihočeští borci, kteří excelují v disciplínách TFA a skvěle reprezentují jihočeské hasiče. Na Mistrovství světa v Hannoveru získal Jaroslav Poukar zlatou medaili a David Kubiš stříbrnou. Zlatou medaili získali tito sportovci dvakrát po sobě i v kategorii družstev na Mistrovství ČR profesionálních hasičů v disciplínách TFA v Ostravě v roce 2015 a v Ústí nad Labem v roce 2017.

Mezi veliteli skončil Miroslav Bureš z českobudějovické stanice na skvělém druhém místě. Miroslav Bureš je uznávaným hasičem, respektovaným velitelem a nepochybnou přirozenou autoritou. Jeho směna vždy dosahovala a dosahuje vynikajících pracovních výsledků. Jeho směna funguje skvěle i po mezilidské stránce. Miroslav Bureš patří k těm velitelům, kteří se umí za své hasiče vždy postavit, což mu přináší nejen z jejich strany úctu a uznání.
Romana Šarlingrová z Jindřichova Hradce skončila jako třetí nejlepší občanský zaměstnanec HZS ČR. Působila u HZS Jihočeského kraje jako ekonomka a účetní provozního oddělení, dnes pracuje jako rozpočtářka. Vypracovala se na uznávanou odbornici v oboru, která je oporou a rádcem pro všechny své kolegy.

Součástí slavnostního vyhlášení ankety Hasič roku 2017 bylo i předání mistrovských medailí těm sportovcům či sportovním týmům, kteří v minulém roce vyhráli oficiální mistrovství Hasičského záchranného sboru ČR. Z jihočeských reprezentantů se to v loňském roce podařilo týmu volejbalistů a sportovců v disciplínách TFA. Ti se tak na podiu v průběhu slavnostního odpoledne objevili dvakrát. Michal Brousil byl oceněn navíc individuálně za titul mistra HZS ČR ve své věkové kategorii.

Reprezentanty HZS Jihočeského kraje ve volejbalu byli Václav Svach (Strakonice), Jiří Struháček a Michal Škampa (Český Krumlov), Milan Hořava, Jan Vachek, Vendula Matějů, Vít Nevšímal a Radek Suchan (České Budějovice).

 

Přehled oceněných v anketě Hasič roku 2017

Ocenění v kategorii Hasič roku 2017

 1. místo - Eva Biedermannová, psycholožka z HZS Středočeského kraje

 2. místo - David Štoudek z HZS Jihomoravského kraje

 3. místo - Pavel Fronc z HZS hl. m. Prahy

Ocenění v kategorii Zásah roku 2017

 1. místo - Požár v objektu družstva pro chemickou výrobu v Liberci, HZS Libereckého kraje

 2. místo - Požár absorbéru elektrárny v Dětmarovicích, HZS Moravskoslezského kraje

 3. místo - Požár skladu lahví technického plynu v Plané, HZS Plzeňského kraje

Ocenění v kategorii Projekt roku 2017

 1. místo - Publikace pro slabozraké a nevidomé žáky ZŠ a SŠ Jak se zachovat při mimořádné události HZS Olomouckého kraje

 2. místo - Zavedení systému First responder v Jihomoravském kraji

 3. místo - Zvýšení bezpečnosti občanů užívajících byty ve vlastnictví statutárního města Ostravy HZS Moravskoslezského kraje 

Ocenění v kategorii Kolektiv roku 2017

 1. místo - Dvojnásobní mistři HZS ČR v disciplínách TFA z HZS Jihočeského kraje

 2. místo - Hasiči - letečtí záchranáři HZS Plzeňského kraje

 3. místo - družstvo CTIF HZS Královéhradeckého kraje

Ocenění v kategorii Velitel roku 2017

 1. místo - Zdeněk Hanuška z MV-generálního ředitelství HZS ČR

 2. místo - Miroslav Bureš z HZS Jihočeského kraje

 3. místo - Radim Bajger z HZS Moravskoslezského kraje

 Ocenění v kategorii Zaměstnanec roku 2017

 1. místo - Erika Králová z MV-Generálního ředitelství HZS ČR

 2. místo - Viktor Pačes z HZS hl. m. Prahy

 3. místo - Romana Šarlingrová z HZS Jihočeského kraje

Kategorie Galerie osobností HZS ČR 2017

Jan Žižka – krajský ředitel HZS Středočeského kraje

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace