Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Rendez-vous předvánoční

    středa 11.12 17:00 - Městská knihovna, Vimperk

    Sváteční koncert Vojty Violinisty a Vánoce podle paní Růženy Váchové.

  • Česko zpívá koledy

    středa 11.12 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Zpívání pro všechny.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeské týdeníky právě vyšly! U nové čtvrti v Plané smrdí kachní farma. Přestane jezdit z Milevska ranní spoj do Prahy? Proč řidiči autobusů neradí otvírají záchody? Písek je samá uzavírka - a bude hůř...

Je středa, a tak se v prodeji objevilo čerstvé vydání Jihočeských týdeníků se vším, co reportéři zachytili na cestách v regionu!

Písecké postřehy

se věnují dalším dopravním uzavírkám, které zkomplikují život řidičům v píseckých ulicích. Týdeník přináší také velký rozbor zahájeného soudního líčení s partnerským párem obžalovaným z brutální dvojnásobné vraždy manželů v mobilheimu u Záhoří. Dozvíte se také, jak pokročila kauza manipulace se sečtenými hlasy u loňských komunálních voleb Dobevi na Písecku. A na publicistické straně popisuje ředitel Centra kultury města Písek Josef Kašpar model letošní písecké městské slavnosti. Nevynechte sport, rozebírá se závěr sezony píseckých fotbalistů a Postřehy byly i u exhibice legend stolního tenisu Orlowského s Panským v Drhovli... Samozřejmě nejen to.

Týdeník Strakonicko

si všímá dalšího vývoje kolem zrušených strakonických voleb. A na přání čtenářů se zabývá problémem cestujících, kteří narážejí na neochotu řidičů zpřístupnit na palubě autobusů záchod. V Radomyšli zachránili rozpadlý špejchar, i tomu věnuje Strakonicko pozornost. Představuj také mladíka z Pacelic, který byl za záchranu života oceněn prezidentem republiky. A v rozhovoru se rozebírá s iniciátorkami Slepičí tour etické téma - proč lidem vadí týrání psa, ale týrání slepic je nechává chladnými... A sport ve Strakonicku? Strakonický závodník v paraski Jakub Rataj byl vyznamenám ministrem obrany. Jaký to pro něj byl zážitek? Fotbalový trenér Jan Pudil se rozpovídal o svém konci v Poříčí a mladé házenkářky ze Strakonic slaví další titul mistryň České republiky!

Táborsko

má jako hlavní téma novou obytnou čtvrť v Plané nad Lužnicí, kde narozdíl od Tábora přibývá obyvatel. Nad rybníkem Hejtman město rozprodalo na 270 parcel a majitelé nových domů si teď stěžují na zápach z nedaleké kachní farmy... Čtenáři ve své rubrice reagují na studentskou stávku za záchranu klimatu a taky na stavbu silniční přeložky Vožická - Chýnovská, proti které protestují v místní části Měšice. Sportovní rubrika přináší radost fotbalistů Sokola Sezimovo Ústí, kteří získali s předstihem mistrovský titul v I. A třídě. Jejich oddílové kolegyně se naopak loučí v divizi s trenérem Feikem. Táborsko také sleduje zuřící boj o udržení v I. A třídě, stejně tak se opět podrobně věnujeme okresním fotbalovým soutěžím. Dozvíte se také, jak dopadl táborský footbagista Pavel Hejra na mistrovství Francie.

Milevské noviny

přinášejí obsáhlý rozhovor o aktuální situaci u největšího milevského zaměstnavatele - ve firmě ZVVZ. Hlavní článek sleduje boj za záchranu ranního autobusového spoje na Prahu, který se rozhodla společnost ČSAD Autobusy zrušit. Také se objasnilo, proč Kovářov nemá nabíjecí stanici na elektrokola. Na sportovních stránkách Milevských novin naleznete třeba plno zajímavostí k chystanému hokejovému svátku v Milevsku, kam přijedou sehrát přátelský zápas hokejisté Plzně a budějovického Motoru. Dále nebude chybět ani reportáž ze šlágru I. A třídy v Bernarticích.

Magazín Jihočeských týdeníků

všech jihočeských týdeníků nabízí rozhovor s řidičkou kamionu a také pokračování na téma, co brání využívání vodní cesty z Českých Budějovic do Prahy. Televizní program je jako bonus, každou středu. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace