banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Black and white

  neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

  Koncert.

 • Strakonický drak

  neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

  Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeský kraj hodlá z evropských dotací obnovit 16 úseků silnic II. tříd

Josef Knot

Josef Knot

JIŽNÍ ČECHY - Obnova 16 úseků silnic II. třídy o celkové délce zhruba 30 kilometrů. S tímto cílem chce Jihočeský kraj získat evropské dotace z integrovaného regionálního operačního programu. Konkrétně se jedná o částku kolem 350 milionů korun. Potvrdil to první náměstek hejtmanky Josef Knot.


Obnova 16 úseků silnic II. třídy o celkové délce zhruba 30 kilometrů. S tímto cílem chce Jihočeský kraj získat evropské dotace z integrovaného regionálního operačního programu. Konkrétně se jedná o částku kolem 350 milionů korun. Potvrdil to první náměstek hejtmanky Josef Knot.

Podle Knota by kraj použil uvedené peníze na úpravu komunikací například na trasách mezi Českými Budějovicemi a Trhovými Sviny v Nové Vsi, Novou Bystřicí a Klášterem, dále na komunikaci v Jindřichově Hradci, Týně nad Vltavou, Táboře a dále na průtahy třeba v obci Stachy, Zdíkov a Husinec.

Dotace má uhradit 90 procent nákladů, zbytek by šel z krajského rozpočtu. „Pokud bychom ty peníze nedostali, kraj by to nebyl schopen z vlastních zdrojů realizovat. Vycházím ale z toho, že v podobných případech žádostí o dotace býváme zpravidla úspěšní," vysvětlil Knot. Podmínkou získání dotace pak je, že musí být obnova silnic hotova do 30. června roku 2019.

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Nick 

  Reagovat

   

  Volby se blíží, chápu. ALe tímhle to nezachráníte, půjdete od válu!

  Vloženo 14.4.2018 16:43:02

 • Kozel 

  Reagovat

   

  Výstižné ilustrační foto. To není o jihočeských silnicích. To je o Knotovi.

  Vloženo 12.4.2018 21:25:18

  • Hulavík z Rejkjavíku 

   Reagovat

    

   Tak tak, jistě by se našlo vhodnější ilustrační foto. Takto to na první pohled působí, jak kdyby se jednalo o zásluhy jednoho muže.
   Stát a EU uvolní prostředky, projektoví manažeři, úředníci, ... vše zadministrují, vysoutěží dodavatele, projektanti, stavitelé, dělníci.... a pak přijde politik a novinář. Politik, který kdesi v tom zdlouhavém procesu zvedl jen ruku (a na vše další měl armádu úředníků). Vykouzlí úsměv od ucha, novinář vyblejskne, zveřejní přes celou jednu stránku a senzace je na světě....

   Vloženo 13.4.2018 13:46:29

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Proč tady mizí komentáře, to už se tady nedá ani napsat, že v roce 2014 slíbil senátorz Písku KK, že udělá vše proto, aby byla R4 opravena. To už je tady mazána i pravda. Stačí dohledat.

  Vloženo 12.4.2018 19:16:01

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  kecy, kecy, kecy, sliby, sliby, sliby... na to je opravdový mistr,

  Vloženo 12.4.2018 17:42:00

 • Petr 

  Reagovat

   

  Stejně jako v posledním případě trio Stráská - Knot - Hroch nedokázalo nalít ani jeden kilometr do okresu Písek. Gratulujeme.

  Vloženo 12.4.2018 15:39:35

  • vaše svědomí 

   Reagovat

    

   tento Vámi uvedený triumvirát se z rozpočtu JČ. KÚ dovede vždy zviditelnit různými komentáři /hlavně, že je co oceňovat, kde slavit atd... to jsou samé jejich exhibice/už před volbami dali o sobě vědět, že je bude "slyšet a vidět"

   Vloženo 15.4.2018 13:30:20

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace