Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Tradiční benefiční vánoční koncert

  pondělí 16.12 18:00 - Písek, Trojice

 • Izrael - Po stopách Ježíše Krista

  pondělí 16.12 10:00 - Písek, Senior Point

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Jiří Stejskal: Kluky jsme chtěli hlavně fotbalově posunout

MILEVSKO – Trenér Jiří Stejskal se k milevské mládeži vrátil před začátkem uplynulé sezony a mladší žáky hned dovedl společně s Radkem Trkovským až na třetí místo krajského přeboru. Nad síly vzduchotechniků byli pouze fotbalisté Vimperka a Českého Krumlova. „Sice jsme se chtěli dostat na druhé místo, ale na jaře se nám nepovedly zápasy s Třeboní a Strakonicemi. Nakonec jsme přesto spokojeni, celá sezona byla fajn,“ pochvaloval si. Zároveň ale poznamenal, že v mladších žácích ještě nejsou výsledky tak důležité. Větší radost mu udělalo, jakým způsobem se jeho svěřenci zlepšovali, a jakým fotbalem se zejména po utkání ve Vimperku prezentovali.


Před vámi skončily Vimperk a Český Krumlov. Byli oba soupeři, se kterými jste vybojovali jediný bod, objektivně kvalitnější?

Musím říct, že zápas ve Vimperku, kde jsme uhráli ten jediný bod, se nám neskutečně povedl. Zápas skončil 0:0 a prohráli jsme na penalty, které už jsou loterie, ale měli jsme více ze hry. Rodiče i trenéři domácích nám po utkání řekli, že proti tak kvalitnímu manšaftu ještě nehráli. To vás vždycky potěší, protože kluci hráli fakt skvěle, měli i šance, třeba Jirka Šplíchal dal tyč po krásné ráně z dálky. Když se ještě vrátím ke zmíněné porážce ve Strakonicích, tam domácí určitě nebyli lepší, ale my jsme nehráli dobře. Nehráli jsme svoji hru, nebyli jsme tak aktivní a prohráli 2:4. Ale jinak byly první dva týmy na čele zaslouženě.
Cítili jste po prohře ve Vimperku velké zklamání, když jste byli tak blízko skalpu vítěze soutěže?
Vůbec ne, tam jsem byl naopak nadšený a kluky jsem hodně chválil. Obecně stejně můžu říct, že pro nás v mladších žácích ještě výsledky nejsou tak důležité. Kluky jsme chtěli hlavně fotbalově posunout, aby hráli hezký fotbal. To si myslím, že se nám povedlo. Od Vimperku jsme začali hrát opravdu pěkně. Kluci se zlepšovali v technice s balonem i v rychlosti a dynamice na hřišti. Chtěli jsme po nich, aby balon lítal od nohy a hra měla tempo. To je pro mě klíčové, výsledky ještě ne.

Kompletní rozhovor přineseme ve středečním vydání Milevských novin. Jiří Stejskal odtajní, k jakým změnám v mužstvu přes léto dojde, nebo jak by měla vypadat příští sezona, pokud půjde všechno podle plánu. Zaútočí mladší žáci FC ZVVZ opět na bednu? Čtěte Milevské noviny! 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Miloš Zvonař 

  Reagovat

   

  Jirko děkujeme :-)

  Vloženo 23.7.2018 08:04:06

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace