Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Bedřich Smetana - Prodaná nevěsta

  pátek 6.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Komická opera.

 • Bertolt Brecht Zadržitelný vzestup Artura Uie

  pátek 6.12 19:00 - Bouda, České Budějovice

  Politická komedie.

Zobrazit všechny události
 

Kdy se vrátí do milevské firmy ZVVZ nový generální ředitel?

MILEVSKO – Největší milevský zaměstnavatel, firma ZVVZ, tvoří od svého vzniku s městem spojitou nádobu. Jakmile se něco v továrně děje, hned se to ví ve městě. V posledních dnech se mluví o tom, že v dubnu nastoupil nový generální ředitel Michal Wdowyczyn, který ale ve svém křesle pobyl jen měsíc a od té doby je v pracovní neschopnosti. K aktuální situaci na tomto manažerském postu i ve společnosti se vyjadřují v rozhovoru pro zítřejší Milevské noviny předseda představenstva ZVVZ Group Emil Buřič a finanční ředitel holdingu Ladislav Musil.

V rozhovoru se mluví o současné personální situaci ve firmě, o tom, jak se vyvíjejí hospodářské výsledky, o chystaných organizačních změnách, o tom, zda firma potřebuje další zaměstnance a kde je chce hledat. Část rozhovoru nabízíme už teď, celý přinesou zítřejší Milevské noviny...

...Jak tedy vidíte budoucnost ZVVZ?

Emil Buřič: Důležité je vytyčit směr a tím se vydat. Firma utrpěla rány zvenčí, které se promítly do minulých let, potřebovali jsme řešit efektivitu a učinit sérii opatření, která vedou k jejímu zlepšení. Potřebujeme dávat na manažerská místa ty správné lidi a mít dobré produkty, které můžeme nabízet. Další vnější rány už nečekáme.

Zeptám se na dvě věci související s městem. ZVVZ má pozemky, které se v minulosti nabízely k zasídlení dalším firmám. Město Milevsko teď odstartovalo budování průmyslového parku. Máte stejný plán? A druhá otázka se týká snižování sponzorské podpory sportu a dalších aktivit. Proč?

Emil Buřič: Ano, máme za vlečkou prostor, který by se dal využít jako průmyslová zóna, ale nic se tam neděje a vytváření alternativní průmyslové zóny pro nás není na pořadu dne.

Ladislav Musil: Pokud jde o sponzorské aktivity, my potřebujeme prostředky investovat do našich lidí, poskytnout jim i v nemzdové oblasti zajímavé benefity. Zkrátka chceme prioritně investovat do našeho areálu a vlastních zaměstnanců. Ale když vidíme například agilní Senior klub ZVVZ a vidíme, že vnuci někdejších zaměstnanců se k nám vracejí, cítíme, že tam to má smysl a tam svou podporu rádi dáme.

Emil Buřič: Chápu, že ty dřívější prostředky sportovním klubům a spolkům chybí, ale někdy si to zkrátka dovolit můžete a někdy ne.

 

Diskuse k článku - 18 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  K otazníku za titulkem patří odpověď … už se tak zhruba před měsícem vrátil. Nemoc si nevybírá, ať pracujeme na jakékoliv pozici. Nedělal bych z toho senzaci. Všem dobré zdraví!

  Vloženo 14.8.2019 09:45:55

 • REINIŠ Karel 

  Reagovat

   

  Zajistit finance pro sportovní kluby v Milevsku neni lehké , vím o čem píši.Nedivme se ZVVZ je ekonomicky téměř na nule , nebo lépe řečeno je částečně v mínusu. A proto sponzorství pro kulturu a sport v Milevsku nemá majitel či provozovatelé ZVVZ chuť...Bude to těžké , ale ne beznadějné ...je řada lidiček, kteří si díky ZVVZ otevřeli svoji živnost u těch hledejme ochotu a chuť sponzorovat . Nejhůře bude v následné sezoně HC Milevsko 2010 , ale věřím , že Jarda vše dokáže ...přeji pohodu a kultuře a sportu v Milevsku lepší časy.

  Vloženo 6.6.2019 07:33:06

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Co na to dlouholetý generální ředitel společnosti ZVVZ a.s. Ing. Miloš Mácha, generální ředitel společnosti ZVVZ Enven Engineering Ing. Milan Šváb a bývalý generální ředitel ZVVZ a.s. Ing. Stanislav Kázecký, Csc??

  Vloženo 6.6.2019 06:33:26

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Co by měli dělat? Jsou v penzi.

   Vloženo 6.6.2019 06:49:38

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Jsou na zaslouženém odpočinku. Jen by mě zajímalo co na to říkají? Kde se stala chyba? Kormidlovali to za socialismu potom za kapitalismu. Jsou to milevštáci, tak k tomu musí mít vztah. Konec konců je fabrika celý život velmi dobře živila, tak na to určitě mají svůj názor..

    Vloženo 6.6.2019 07:34:11

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Pan Zach majitel ZVVZ, těmto Milevským top manažerům za jejich celoživotní dobrou a obětavou práci pro ZVVZ určitě vřele poděkuje.

     Vloženo 6.6.2019 07:43:30

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      "obětavou" "obětavou"

      Vloženo 6.6.2019 12:24:36

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Je asi dobře si připomenout, jak po 1989 zmizelo ze ZVVZ spousta dokumentace a vznikla tady řada nových vzduchotechnických firem. Takže tu máme dost podnikatelů. Některé zdejší sport sponzorují taky a některé ne. Kluboví funkcionáři si musí zvyknout chodit od jednoho k druhému a sbírat zajištění klubu po pár korunkách a ne sedět na zadku a čekat, že přiteče odněkud sto tisíc. Jestli pan Buřič říká, že se chtějí starat o benefity svých zaměstnanců tak ty na své vyžití ve volném čase dostanou a stejně to mají udělat i ostatní firmy. Doma byste taky tak nehospodařili, že kdyby byla těžká doba kolem, tak byste rozdávali peníze přes plot. Snad čtete v Milevských, že výsledkem hospodaření za celou firmu bude nula.

  Vloženo 6.6.2019 06:33:12

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Jo to je pravda sám sem tam jednoho podnikatele chceteli manažera potkaval po čtvrté hodině jak odsud
   za autem odvážell plné káry výkresů.No a teď sponzoruje Třinecké hokejisty.

   Vloženo 6.6.2019 16:31:35

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ok to beru,ale ZVVZ USK Praha evidentně o sponzorink nepřišly.Pan majitel si může cpát peníze kam chce,ale tak ať to řeknou narovinu pro USK prachy sou pro Milevšťáky ne.

   Vloženo 6.6.2019 16:39:32

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Nechtěl byste nás seznámi s tím, koho ze své výplaty sponzorujete vy?

    Vloženo 6.6.2019 17:16:21

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Bohužel stejně jako spousta ostatních vladu,ktera se stara jen o mocenské půtky namísto toho aby dělala něco pro lidi.A jestě něco věřte,že kdybych mněl příjmy jako politici tak bych na sponzorovaní určitě našel a rad dal.

     Vloženo 7.6.2019 07:35:04

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Vážení, uvědomte si prosím, že obor energetiky je ve velké recesi. To není vina vedení ZVVZ, těžké problémy má plno jiných firem - viz Vítkovice, ČKD, Škoda Praha, Doosan (mimochodem zvažuje konec podpory Viktorie Plzeň) a další. Ty zakázky prostě nejsou, nového se nic nestaví a staré bloky jsou po modernizaci určeny na dožití. Aby firma přežila, musí osekat zbytné výdaje. Nespojoval bych to s nějakým tunelováním, jen není z čeho brát. Pan Buřič to tam nepřímo přiznal větou "někdy si to můžete dovolit a někdy ne". Bohužel Milevsko je dost na fabrice závislé a náhradní sponzoři se nějak nehrnou.

  Vloženo 5.6.2019 22:27:54

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace