Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Bedřich Smetana - Prodaná nevěsta

  pátek 6.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Komická opera.

 • Bertolt Brecht Zadržitelný vzestup Artura Uie

  pátek 6.12 19:00 - Bouda, České Budějovice

  Politická komedie.

Zobrazit všechny události
 

Klausova Trikolóra se formuje i na jihu Čech. Vedle Jiřího Mánka stojí u zrodu i sexuolog Jaroslav Zvěřina

Jiří Mánek , Autor: Archiv JčTeď

Jiří Mánek     Autor: Archiv JčTeď

PRAHA / JIŽNÍ ČECHY - Trikolóra hnutí občanů, které dnes představil jeho zakladatel Václav Klaus mladší, se formuje i na jihu Čech. Ještě před oficiálním představením se na jihu Čech přihlásily desítky zájemců o členství. Jedná se o zkušené politiky, ale i řadu těch, kteří nemají s politikou dosud žádné zkušenosti. Jsou jim ale sympatické názory Václava Klause mladšího.

 

Členem hnutí se chce stát například známý sexuolog a dříve europoslanec Jaroslav Zvěřina. K podporovatelům patří i starosta Frymburku Oto Řezáč. "Mezi příznivci a zájemci o členství máme majitele čerpací stanice, IT specialisty, starosty, učitele, lékaře, záchranáře, malé i velké podnikatele," uvedl koordinátor hnutí Trikolóra v jižních Čechách Jiří Mánek, bývalý ředitel Národního parku Šumava.

Ten byl několik let významnou tváří jihočeské ODS a její řady opustil právě kvůli vyloučení Václava Klause. „Vyloučení Václava Klause mladšího z ODS byla obrovská chyba. V případě jeho vyloučení i ze školského výboru Poslanecké sněmovny ODS potrestala i celé české školství. Odcházím z ODS, abych novému subjektu tady na jihu pomohl. Ještě jsme ani nezačali a už vidím, že zdaleka nezůstávám sám," dodal ke svému zapojení Mánek.

Jihočeši mají své zastoupení mezi samotnými zakladateli Trikolóry. Jednou z devíti členů přípravného výboru hnutí je Ivana Kerlesová, majitelka budějovické komunikační agentury. „Mám velkou radost, že jižní Čechy patří mezi tři kraje, kde se na podporu vzniku hnutí sesbíralo nejvíc podpisů. Dnes jsme v Praze podali žádost o registraci hnutí a budeme ladit program. Programové pilíře lze je shrnout do tří hlavních oblastí: braňme normální svět, bohatství vzniká z práce a žijeme v České republice. Jsou to věci, kterým naši sympatizanti dobře rozumí," uzavřela Kerlesová.

 

Diskuse k článku - 22 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Klaus jr. umí hezky komunikovat směrem k masám, ale je dost názorově rigidní a občas až mimoň. Geny otce v sobě nezapře a stejně jako on na to jednou dojede. Parta z prognosťáku po 30 letech nemá čím oslovit a mladý Klaus je jen kopie starého. Hoši, vlak vám už ujel, spěte dál.

  Vloženo 13.6.2019 15:39:03

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  JeliMánek

  Vloženo 11.6.2019 12:51:41

 • Jarda 

  Reagovat

   

  Mě ta panika, která vypukla v médiích a ostatních stranách fakt baví. Hrrrr všichni na Klause mladšího. Blbečkové v médiích se nepoučí, že z jejich hrrrr na Babiše byl vždycky jen jeho ještě větší volební úspěch. Protože voliči se podle chytrolínů v médiích neřídí.

  Vloženo 11.6.2019 09:32:06

 • JItka 

  Reagovat

   

  Nemáte zbytečné starosti? První volby ukážou.

  Vloženo 11.6.2019 09:29:43

 • To teda jo! 

  Reagovat

   

  Klidně se smějte. Volby ukážou.

  Vloženo 11.6.2019 06:57:39

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace