středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

• Koncert pro seniory se souborem Lego

středa 19.12 14:00 - Milevsko

Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Kovářov v generálce potrestal slabou koncovku Milevska B

KOVÁŘOV – Fotbalisté Kovářova zakončili přípravu na nadcházející sezonu v krajské I. B třídě cennou výhrou nad soupeřem z vyšší soutěže. Svěřenci trenéra Jiřího Jaroše na domácím trávníku porazili 2:1 rezervu Milevska. Hosté z města vzduchotechniky museli sáhnout kvůli četným absencím i do dorostu a ve stoperské dvojici nastoupili netradičně dva útočníci Csanda s Jakešem. Přesto si rezerva Milevska během utkání vytvořila více brankových příležitostí, ale opět vyhořela na jejich neproměňování a vylámala si zuby na nejlepším hráči zápasu – kovářovském brankáři Baštýřovi, který se vyznamenal i chycenou penaltou Šťastného. Mladý útočník Milevska se nakonec o pár minut později přece jen dočkal a skóroval i ve třetím zápase přípravy, ale to už jen snižoval na konečných 1:2. Do protější branky se dvakrát trefil po pěkných akcích domácí kanonýr Luboš Holub mladší.

TJ ZD Kovářov – FC ZVVZ Milevsko B 2:1 (1:0). Branky: Holub ml. 2 – Šťastný. Rozhodčí: Ťupa. Přihlíželo 30 diváků.
Kovářov: Baštýř – Kvasnička, L. Faukner, Jarošík, Bursík – Novák, Hubička, V. Růzha, Holub ml. – Holub st., J. Růzha. Střídal F. Škoch, P. Janeček a Hendrych.
Milevsko B: Vanýsek – O. Dvořák, Csanda, Jakeš, Š. Komárek – Süsmilich, D. Reiniš, Pinc, Kutil – M. Suchan, Šťastný. Střídal Čunát.

Další zajímavosti z utkání přineseme ve středečních novinách. Generálku zhodnotí oba trenéři a chybět nebude ani rozhovor s brankářem Vojtěchem Baštýřem, který byl ústřední postavou zápasu. K cenné výhře nad soupeřem z vyšší soutěže přispěl několika vynikajícími zákroky včetně chycené penalty ve druhé půli. „Je to pro nás cenný skalp před začátkem sezony," přiznal Baštýř. Celý rozhovor už ve středu na stáncích!