banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Písecká čtyřka

  pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

  Hudební kapela Josefa Nováka.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Kraj chce zvýšit bezpečnost na silnicích. Policii daroval laserové rychloměry

 Autor: David Hocke

    Autor: David Hocke

JIŽNÍ ČECHY – Jihočeský kraj chce v regionu snížit počet dopravních nehod. Policii ČR proto daroval dva laserové rychloměry v celkové hodnotě lehce přes 700 tisíc korun, které mají pomoci zamezit dopravním přestupkům. Přístroje, které od hejtmanky Ivany Stráské převzal policejní ředitel Luděk Procházka v pondělí 11. února, spolehlivě dokumentují přestupek na dálku 150 metrů ve dne i v noci.

 

Rychloměry zaznamenávají nejen překročení povolené rychlosti, ale také nepřipoutání, telefonování za jízdy, přejetí plné čáry, nebezpečné předjíždění a podobně. Policisté je budou využívat na místech, kde nejčastěji dochází k vážným dopravním nehodám.

K nákupu přístrojů přistoupil kraj hlavně proto, aby pomohl zlepšit situaci na komunikacích. „Loni zemřelo na jihočeských silnicích 59 lidí. Sedm nejtragičtějších nehod nepřežilo 20 lidí, z toho 19 Jihočechů," zdůraznil ředitel jihočeské policie Luděk Procházka a upozornil na to, že pouze jednu ze sedmi nejhorších nehod způsobil obyvatel jiného kraje. „Šest zbylých řidičů, kteří způsobili tragédie, je z jižních Čech," doplnil s tím, že 340 nehod bylo spácháno pod vlivem alkoholu.

„Bezpečnost na jihočeských silnicích je naší prioritou. V souladu s krajskou strategií investujeme do železničních přejezdů, přechodů či křižovatek, snažíme se pomáhat i obcím, při dopravní výchově mládeže či při kontrole přetížených kamionů," uvedla hejtmanka Ivana Stráská. Součástí snah o bezpečnost na jihočeských silnicích je i dlouhodobá spolupráce mezi krajem a policií na dopravně bezpečnostních akcích.

Činnost policie Jihočeský kraj podporuje dlouhodobě. V roce 2013 nakoupil 10 licencí upgrade softwaru na vyhodnocení dat z tachografů, 10 kusů klíčů na stahování dat z tachografů pro kontrolu dodržování tzv. sociálních předpisů a na repasi a kalibraci kontrolních vah pro zajištění kontrol zejména nákladní kamionové přepravy na území jižních Čech. To vše v hodnotě 160 tisíc korun. V roce 2016 pak kraj zakoupil policii videokamery, licenční moduly ke speciálnímu kontrolnímu softwaru, paměťové karty a tiskárny do mobilních zařízení za cca 300 tisíc.

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Pro bezpečnost dopravy by udělali neumětelové 

  Reagovat

   

  Z kraje nejvíc, kdyby vrátili stav veřejné dopravy do časů, kdy byla ještě použitelná, t.j. nežli začal panovat Jiří Zimola. Lidé, kteří dříve veřejnou používali přesedli do aut a patřičně zahustili komunikace, především ve městech. Doby kdy se vedoucí jikordu holedbal, že snížili "dotace" do veřejné dopravy na 1/3 (kolik cestujících potom začalo auty, to se, trouba, nepochlubil), snad definitivně skončily, alespoň ve vyspělejších regionech světa.

  Vloženo 12.2.2019 10:19:09

  • Honimír 

   Reagovat

    

   Nečerti se, bude hůř.

   Vloženo 12.2.2019 10:43:55

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Tak určitě, vystoupíme z EU, Fábie v základu bude stát 75 průměrnejch měsíčních platů, litr benzínu vyděláš už za hodinu, jako za komančů a zase bude na silnicích klid, parkoviště prázdný, prostě starý dobrý časy.

    Vloženo 12.2.2019 10:59:14

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Tak ne nadarmo se tomu říká Bulharsko - veřejná doprava má podobnou úroveň.
   Jinak jsem pro více radarů, více pokut, tvrdší postihy a nekompromisní výběr - tj. slušný a opodstatněný příjem státu místo škrtání v rozpočtu MD. Jezdit se má podle pravidel.

   Vloženo 12.2.2019 11:51:11

   • čtenář řidič i chodec 

    Reagovat

     

    určitě se pravidla mají dodržovat, ale možná by ty kamery mohli sem tam otočit na chodce a jejich chování a myslím, že by se toho taky dost vybralo. co????

    Vloženo 12.2.2019 12:36:56

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     souhlas, taky na cyklisty...

     Vloženo 12.2.2019 12:51:13

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      No vůči cyklistúm by měla PČR hodně přitvrdit, to co předvádí je do nebe volající, ale třeba v Táboře se to nikdy nestane, tady se totiž může i souložit na veřejnosti, když se to bude dělat na kole.

      Vloženo 12.2.2019 15:24:52

    • bicker 

     Reagovat

      

     souhlas, taky na kamioňáky hlavně (neumí dávat ani blinkry, rychlosti nedodržujou a jezdí pod vlivem)

     Vloženo 13.2.2019 09:15:55

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace