Kdy a kam

 • 74. Baráčnický ples

  sobota 23.2 20:00 - Písek, KD

 • Hasičský ples k výročí 120 lez od založení sboru

  sobota 23.2 20:00 - Pechova Lhota, KD

  K tanci a poslechu zahraje kapela Tři veteráni.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 
 
 
 

Miss čtenářů Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kraj chce zvýšit bezpečnost na silnicích. Policii daroval laserové rychloměry

 Autor: David Hocke

    Autor: David Hocke

JIŽNÍ ČECHY – Jihočeský kraj chce v regionu snížit počet dopravních nehod. Policii ČR proto daroval dva laserové rychloměry v celkové hodnotě lehce přes 700 tisíc korun, které mají pomoci zamezit dopravním přestupkům. Přístroje, které od hejtmanky Ivany Stráské převzal policejní ředitel Luděk Procházka v pondělí 11. února, spolehlivě dokumentují přestupek na dálku 150 metrů ve dne i v noci.

 

Rychloměry zaznamenávají nejen překročení povolené rychlosti, ale také nepřipoutání, telefonování za jízdy, přejetí plné čáry, nebezpečné předjíždění a podobně. Policisté je budou využívat na místech, kde nejčastěji dochází k vážným dopravním nehodám.

K nákupu přístrojů přistoupil kraj hlavně proto, aby pomohl zlepšit situaci na komunikacích. „Loni zemřelo na jihočeských silnicích 59 lidí. Sedm nejtragičtějších nehod nepřežilo 20 lidí, z toho 19 Jihočechů," zdůraznil ředitel jihočeské policie Luděk Procházka a upozornil na to, že pouze jednu ze sedmi nejhorších nehod způsobil obyvatel jiného kraje. „Šest zbylých řidičů, kteří způsobili tragédie, je z jižních Čech," doplnil s tím, že 340 nehod bylo spácháno pod vlivem alkoholu.

„Bezpečnost na jihočeských silnicích je naší prioritou. V souladu s krajskou strategií investujeme do železničních přejezdů, přechodů či křižovatek, snažíme se pomáhat i obcím, při dopravní výchově mládeže či při kontrole přetížených kamionů," uvedla hejtmanka Ivana Stráská. Součástí snah o bezpečnost na jihočeských silnicích je i dlouhodobá spolupráce mezi krajem a policií na dopravně bezpečnostních akcích.

Činnost policie Jihočeský kraj podporuje dlouhodobě. V roce 2013 nakoupil 10 licencí upgrade softwaru na vyhodnocení dat z tachografů, 10 kusů klíčů na stahování dat z tachografů pro kontrolu dodržování tzv. sociálních předpisů a na repasi a kalibraci kontrolních vah pro zajištění kontrol zejména nákladní kamionové přepravy na území jižních Čech. To vše v hodnotě 160 tisíc korun. V roce 2016 pak kraj zakoupil policii videokamery, licenční moduly ke speciálnímu kontrolnímu softwaru, paměťové karty a tiskárny do mobilních zařízení za cca 300 tisíc.

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Pro bezpečnost dopravy by udělali neumětelové 

  Reagovat

   

  Z kraje nejvíc, kdyby vrátili stav veřejné dopravy do časů, kdy byla ještě použitelná, t.j. nežli začal panovat Jiří Zimola. Lidé, kteří dříve veřejnou používali přesedli do aut a patřičně zahustili komunikace, především ve městech. Doby kdy se vedoucí jikordu holedbal, že snížili "dotace" do veřejné dopravy na 1/3 (kolik cestujících potom začalo auty, to se, trouba, nepochlubil), snad definitivně skončily, alespoň ve vyspělejších regionech světa.

  Vloženo 12.2.2019 10:19:09

  • Honimír 

   Reagovat

    

   Nečerti se, bude hůř.

   Vloženo 12.2.2019 10:43:55

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Tak určitě, vystoupíme z EU, Fábie v základu bude stát 75 průměrnejch měsíčních platů, litr benzínu vyděláš už za hodinu, jako za komančů a zase bude na silnicích klid, parkoviště prázdný, prostě starý dobrý časy.

    Vloženo 12.2.2019 10:59:14

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Tak ne nadarmo se tomu říká Bulharsko - veřejná doprava má podobnou úroveň.
   Jinak jsem pro více radarů, více pokut, tvrdší postihy a nekompromisní výběr - tj. slušný a opodstatněný příjem státu místo škrtání v rozpočtu MD. Jezdit se má podle pravidel.

   Vloženo 12.2.2019 11:51:11

   • čtenář řidič i chodec 

    Reagovat

     

    určitě se pravidla mají dodržovat, ale možná by ty kamery mohli sem tam otočit na chodce a jejich chování a myslím, že by se toho taky dost vybralo. co????

    Vloženo 12.2.2019 12:36:56

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     souhlas, taky na cyklisty...

     Vloženo 12.2.2019 12:51:13

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      No vůči cyklistúm by měla PČR hodně přitvrdit, to co předvádí je do nebe volající, ale třeba v Táboře se to nikdy nestane, tady se totiž může i souložit na veřejnosti, když se to bude dělat na kole.

      Vloženo 12.2.2019 15:24:52

    • bicker 

     Reagovat

      

     souhlas, taky na kamioňáky hlavně (neumí dávat ani blinkry, rychlosti nedodržujou a jezdí pod vlivem)

     Vloženo 13.2.2019 09:15:55

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace