pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

• Setkání seniorů

pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Krajská liga: Lokomotiva utnula milevskou jízdu

VESELÍ NAD LUŽNICÍ - Páteční první semifinále mezi veselskou Lokomotivou a Milevskem začali lépe hosté, kteří udeřili už ve 2. minutě. Domácí však nezaháleli a třemi góly do první přestávky otočili. Druhá třetina přinesla nespočet vyloučených, z čehož Milevsko vytěžilo Hájkův kontaktní gól. V závěrečné části znovu kralovala Lokomotiva, která nakonec porazila Milevsko 6:2, čímž vede v sérii hrané na dvě vítězná utkání 1:0.

Veselí tak může o svém postupu do finále rozhodnout již v neděli 21. února, kdy se utká v Milevsku od 17 hodin. Porážkou 2:6 končí šestizápasová série Milevska, ve které neztratilo ani bod. Vzduchotechnici naposled prohráli 16. ledna právě ve Veselí, s kterým letos ve třech utkáních neuhráli ani bod.

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – HC Milevsko 2010 6:2 (3:1, 0:1, 3:0), branky a nahrávky: 6. Čáp (Dušák, Mikeska), 10. Klimeš (Sekera, Arnold), 19. Dušák (Kypta), 42. Sekera (Klimeš), 52. Arnold (Klimeš), 52. Dušák (Čáp, Mikeska) – 2. Radosta (Nevolný), 28. Hájek (Mikš).

„V Milevsku nás čeká horoucí peklo, na které se musíme pořádně připravit. V základní části jsme na ledě soupeře zvítězili, tak doufám, že se na tom nic nezmění. Musíme se vyvarovat zbytečných faulů v útočném pásmu,“ říká před nedělním duelem trenér Lokomotivy Petr Kovaříček.

„V neděli máme co dohánět. Bude to úplně jiný zápas a znovu se pokusíme vrátit na vítěznou vlnu. Budeme rádi, když se nám bude dařit jako s Radomyšlí, proti které jsme zahráli výborně. Pokud budeme poctivě plnit pokyny, máme šanci na úspěch,“ myslí si útočník Milevska Tomáš Hájek.

Ve středečních novinách přineseme další podrobnosti k prvnímu utkání této semifinálové série, o kterém promluvili nejen trenéři, ale také Tomáš Hájek. Za domácí se rozpovídal střelec důležité čtvrté branky v úvodu poslední třetiny Zdeněk Sekera. Chybět nebudou ani podrobnosti k nedělnímu utkání v Milevsku. Poznáme již finalistu?