• Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Krajský přebor: Bratři Mazouchové nastartovali čtyřbrankový příděl

SOBĚSLAV - Soběslavští fotbalisté se po třech porážkách dočkali konečně tříbodového zisku. Sobotní duel s Čimelicemi byl soubojem týmů, které si z minulého kola odnesly dvě červené karty. Historie se z části opakovala. Do osudu utkání totiž významně zasáhl červený trest pro čimelického Martina Němce, který svým zákrokem na Polišenského v 41. minutě způsobil navíc penaltu. Milan Mazouch se z puntíku nemýlil, čímž Soběslav vyhrála méně atraktivní první půli 1:0.

Tři minuty po přestávce zvýšil na 2:0 Tomáš Mazouch a bylo zjevné, že oslabení hosté nebudou mít sílu ani na bod. Čimelice trápilo nejen vyloučení ze závěru poločasu, ale také od začátku zápasu absence pěti hráčů základní sestavy. V závěru pojala Rašelina zápas už spíš exhibičně a častý nedůraz v zakončení rezultoval už jen v další dva góly v síti gólmana Slavíka, na kterém si v obou případech pochutnal Jiří Šmídmajer. Soběslav měla v závěru duelu dobrou náladu a oslavila vítězství 4:0.

FK Rašelina Soběslav – SK SIKO Čimelice 4:0 (1:0), branky: 78. a 89. Šmídmajer, 42. Mazouch M. (z pen.), 48. Mazouch T., rozhodčí Klátil – Reitinger, Koranda, ŽK (1-2): 65. Boháč – 30. Němec Martin, 80. Němec Michal, ČK (0-1): 41. Němec Martin, 90 diváků.

Ve středečních novinách přineseme hodnocení trenérů a s Tomášem Mazouchem rozebereme jeho zásadní zápasové okamžiky.