banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Krajský soud dnes zrušil usnesení valné hromady firmy Agpi o záměru prodat vepřín státu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Krajský soud v Českých Budějovicích dnes dal za pravdu žalobě minoritního akcionáře firmy Agpi Petra Vrby, který napadl usnesení valné hromady společnosti z loňského července. Valná hromada schválila záměr převodu vepřína v Letech státu, když napřed česká vláda schválila úmysl vepřín odkoupit. Krajský soudce Miloš Šimánek shledal jako vadu usnesení valné hromady, že z něj není patrné, co se na stát má přesně převést.

Na kroky, které firma i stát činí k naplnění smlouvy o prodeji vepřína, však dnešní verdikt krajského soudu nebude mít vliv, neboť v červenci byl schválen pouze záměr, kdežto prodej samotný schválila až prosincová valná hromada firmy Agpi. Ovšem i její usnesení je u soudu Petrem Vrbou napadeno. 

Podle rozhodnutí vlády z loňského roku vepřín za částku více než 450 milionů korun má odkoupit Muzeum romské kultury, aby zde vybudovalo památník na internační tábor z druhé světové války. Za dalších 110 milionů korun se má zbourat vepřín, z něhož byla poslední zvířata odvezena v polovině března. 

Finanční transkace pak měla být dokončena do konce dubna. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace