Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vokální soubor X-TET

  sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

  Koncert.

 • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

  sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Král Šumavy podpoří výsadbu nového šumavského lesa

STRAKONICE – Zakoupením piva Král Šumavy přispějete na obnovu kůrovcem poškozených šumavských lesů. Měšťanský pivovar Dudák Strakonice, kde se Král Šumavy vaří, a Městské lesy Vimperk se dohodly na vzájemné spolupráci, která podpoří výsadbu nového lesa u Vimperka. Akce má název Kup si Krále Šumavy a my zasadíme les.

 

Vimperské lesy pečují o 1368 hektarů. Letos musely pokácet více než 8000 metrů krychlových kůrovcem napadeného dřeva na ploše téměř 15 hektarů. Ve srovnání s loňským rokem se jedná o stoprocentní nárůst. Cena prodávaného dřeva klesla kvůli kalamitě o dvě třetiny a většinu se vůbec nepodaří prodat. Finanční podpora tak přijde vhod. „Vypitím jednoho lahvového Krále Šumavy přispěje každý konzument jednou korunou na obnovu šumavského lesa," uvedl ředitel pivovaru Dušan Krankus. Akce bude trvat od začátku prosince 2019 do konce března 2020.

„Kůrovci dnes rozumí každý stejně jako fotbalu. Jedná se už o společenský problém. Současná vláda jen řeční a slibuje. Vlastníci lesů dodnes nedostali ani korunu podpory od státu na alespoň částečné pokrytí nákladů na práce v lese, které jim nařizuje zákon. Jsem rád, že pivovar přišel s touto konkrétní nabídkou. Je vidět, že mu na Šumavě opravdu záleží," prohlásil ředitel Městských lesů Vimperk Stanislav Hlava.

Diskuse k článku - 17 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • jan 

  Reagovat

   

  Je dobře, že se snaží alespoň něco udělat pro obnovu našich lesů. Na rozdíl o aktivistů, kteří chodí hlásat plamenné projevy na náměstí.

  Vloženo 6.12.2019 11:59:51

 • Ferry 

  Reagovat

   

  Je potřeba hned zkraje kůrovce ožrat a pak nám podepíše co chceme. Počkejte až přijede na Šumavu radit hnědák z pouště, jak naložit se smrkovým lesem jako radí ten z ťopky v parlamentu našemu premiérovi. To teprve bude prča.

  Vloženo 5.12.2019 19:50:02

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  No nevím, zrovna lahvový Král Šumavy asi zrovna nedominuje prodejům v supermarketech. Nic proti němu, šmakuje mi, ale bude to spíš okrajová záležitost. Každopádně body za angažovanost ode mne dostává - lepší takováto lokálně namířená propagace, než vyhazování peněz reklamním agenturám.

  Vloženo 4.12.2019 17:43:56

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Abstinenti můžou sbírat víčka...

  Vloženo 4.12.2019 10:12:17

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Když si dáš pro změnu Nektar, jistě pohnojíš hektar (třeba toho lesa)

  Vloženo 4.12.2019 10:08:31

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace