Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trash Nightmare festival - Vol. 7

    sobota 19.10 17:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Hudební festival.

  • Barbora Poláková - Tour 2019

    sobota 19.10 19:00 - Strakonice, MěKS

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Lékárny na jihu Čech budou v provozu i v noci

JIŽNÍ ČECHY - Jihočeši si teď kromě běžné otevírací doby lékáren během všedních dní mohou v akutních případech zakoupit potřebné léky nebo si je vyzvednout na recept v pohotovostním režimu. Lékárna Nemocnice České Budějovice, a. s., má pro veřejnost otevřeno v pondělí až pátek od 7 do 18 hodin. Mimo tuto dobu ale zajišťuje po celý rok nepřetržitou pohotovostní službu.

Pohotovostní služby drží i v písecké nemocniční lékárně. Pacienti se tak dostanou k lékům i v neděli a o svátcích v době od 8 do 12 a od 17 do 21 hodin. V pondělí až pátek pak mají otevřeno od 7.30 do 20 hodin. Do budoucna chystají vybudování nových lékárenských prostorů pro veřejnost.

 Kromě všedních dnů je k dispozici také táborská nemocniční lékárna. V sobotu je zde otevřeno od 8.00 do 11.30. Ve všední dny funguje od 7 do 18 hodin. V provozu je i lékárna na sídlišti Nad Lužnicí, kde poskytují služby od pondělí do pátku od 7.30 do 17 hodin.

 Lékárna v Nemocnici Jindřichův Hradec, a. s., má otevírací dobu v pondělí až pátek od 7.30 do 15.30 hodin. V akutních případech poskytnou léky na nově zprovozněném urgentním příjmu.

 V českokrumlovské nemocniční lékárně vyšli vstříc zájmu veřejnosti a již vloni prodloužili o půl hodiny otevírací dobu. Lékárna je k dispozici v pondělí až pátek od 7.30 do 16.30 hodin. Navíc provozují ve všední dny od 8.30 do 11.30 a od 12.30 do 15 hodin výdejnu léků ve Frymburku. Od 1. září plánují otevřít lékárnu v Kaplici, kterou bude českokrumlovská nemocnice provozovat.

 V Prachaticích prošla nemocniční lékárna modernizací a přibylo také další výdejné místo. Otevřena je ve všední dny od 7 do 16.30 hodin.

 Strakonická nemocniční lékárna zajišťuje provoz ve všední dny od 7 do 16 hodin.

 

„Snahou Jihočeského kraje jako provozovatele nemocnic v regionu je nejen zachování dostupnosti zdravotnické péče, ale i přístupu k medikamentům a potřebným lékům. Proto je zajištěn i nepřetržitý lékárenský provoz,“ uvedl jihočeský hejtman Jiří Zimola. Nemocniční lékárny navíc kompenzují pacientům regulační poplatky i vysoké sazby DPH různou škálou výhod. „Jde například o přímé korunové slevy až 30 korun za recept, bonusové slevy na nákup, prodloužení doby parkování, odměny ve formě věcných dárků apod. Veškerý svůj zisk z prodeje léků navíc nemocnice investují zpět do zdravotní péče a zajištění lepšího vybavení a služeb pro pacienty,“ doplnil Martin Bláha, předseda představenstva holdingové společnosti Jihočeské nemocnice, a. s.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace