Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

    středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

  • Toulky za poznáním Severní Korea

    středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Lidé se bouří. Nad kostelem má zůstat jen 8 až 10 parkovacích míst

MILEVSKO - Na středeční zastupitelstvo v Milevsku přišli občané vyjádřit nespokojenost s chystanou rekonstrukcí Švermovy ulice a prostoru kolem kostela a před radnicí v Milevsku. Zřejmě za minutu dvanáct, protože stavební povolení je na spadnutí. Lidé promeškali možnost námitek, když nesledovali úřední desku, kde město záměr zveřejnilo veřejnou vyhláškou. Námitky podali až teď. Brzy se ukáže, jestli je město hodlá brát na vědomí.

Obyvatelé domů ve spodní části Švermovy ulice, která ústí na náměstí E. Beneše nad kostelem, a také podnikatelé a obchodníci v této lokalitě, jsou zděšení z projektu, který jim na místech, kde dosud parkuje až 40 aut, nakreslí maximálně 10 stání. Jako bonus dostanou kamenné zálivy se zelení. 

Zastupitelé si vyslechli ve středu od lidí své. Mnozí se ale začali hájit, že radní s nimi vůbec o projektu nekomunikovali. A ozývali se i někteří radní, že si toto řešení zásadně nepřáli. Přesto ho projektant nakreslil a úřad směruje k vydání stavebního povolení. Kdo ve městě vlastně rozhoduje? Další diskutabilní věc je jednosměrka před radnicí. Ani tu si skoro nikdo nepřeje - a stejně zřejmě bude. 

O tom a dalších zajímavostech v této kauze připravujeme podrobný materiál do příštích Milevských novin. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace