banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Bomberos

  Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

  Hasičská groteska.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Mají bezpečnostní agentury nahrazovat policii? Chovanec chce policii posílit

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY – Policejní služebny se v řadě jihočeských obcí ruší. Práci policie suplují v mnoha případech bezpečnostní agentury, které tím ale balancují na hraně zákona. Při své návštěvě na jihu Čech ministr Milan Chovanec slíbil, že do roku 2020 navýší v celé zemi stavy policistů o čtyři tisíce míst. Hejtman Jiří Zimola se s Chovancem shodl, že bezpečnostní agentury nemohou práci Policie České republiky nahrazovat.

 

„Pracujeme na tom, aby se policie začala do míst, která opustila, zase vracet. A jižní Čechy jsou jedním z těchto příkladů. S tím souvisí i naše snaha postupně do roku 2020 navýšit v celé zemi stavy policistů o čtyři tisíce míst. A je třeba zdůraznit, že půjde o policisty na ulicích, nikoli v kancelářích,“ uvedl Chovanec s tím, že nyní v České republice slouží u policie zhruba 40 tisíc lidí.

V souvislosti s bezpečnostními agenturami a jejich balancováním na hraně zákona Chovanec zároveň připomněl, že v současné době je v legislativním procesu zákon, který bude konečně mantinely bezpečnostním agenturám nastavovat. Podle Zimoly i Chovance je rovněž nepřípustné, aby práci policie suplovali městští strážníci. „Za rušením služeben vidím nesystémovost předchozí vlády a jejích škrtů v ranku ministerstva vnitra. Proto velice přivítám, pokud se současnému vedení tohoto resortu podaří tuto situaci zvrátit,“ dodal hejtman.

Chovanec spolu se Zimolou v kraji mimo jiné navštívili policejní služebnu v Českém Krumlově, kde zhlédli v akci zásahovou jednotku. Ukázka techniky je čekala i ve středisku Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Na obou místech pak zároveň diskutovali s příslušníky policie i hasičů o jejich pracovních problémech.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Bezpečnostní agentura,která většinou zneužívá postavení a smrdí úplatkářstvím? To připadá někomu normální?

  Vloženo 29.5.2015 10:10:56

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace