sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

Festival.

• Pivní slavnosti Myslkovice

sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Martin Komárek nejlepším Evropanem na Champions Trophy

Martin Komárek uspořádal před odjezdem do Florencie v Milevsku exhibici se svým hostem Jasonem Wynyardem.

MILEVSKO - Vicemistr světa v dřevorubeckém sportu Martin Komárek z Milevska dostal pozvánku na prestižní závod Champions Trophy 2015, který se odehrál v sobotu 16. května v italské Florencii. Právo na účast má vždy sedm nejlepších borců z posledního mistrovství světa a jeden závodník pořádající země. Martin Komárek se stal v sobotu nejlepším Evropanem, když skončil pátý.

Na Champions Trophy se napřed odehrává kvalifikace, kterou se osmička podle výkonů seřadí od prvního do osmého místa. Pak už nastupují dvojice proti sobě systémem, že nejlepší z kvalifikace jde s osmým, druhý se sedmým a tak dále. Nejobtížnější na tomto závodě je to, že nastoupení závodníci absolvují všechny čtyři předepsané disciplíny hned po sobě.

"Já bohužel nemám možnost se stoprocentně připravovat, protože nejsem profesionál a souběžně pracuji u firmy Stihl, která podporuje tento sport," zmínil milevský šampion.

Pro Martina Komárka byl hlavním favoritem noční show ve Florencii mistr světa a jeho blízký kamarád Jason Wynyard. Společně se minulý týden připravovali v Oseku u Milevska. Kromě Wynyarda viděl velké šance na prvenství i u loňského vítěze této prestižní akce Champions Trophy Australana Brada Delosy. Ten také skutečně italský noční závod před 2500 diváky vyhrál a ustanovil nový světový rekord Champions Trophy v čase 57,59 vteřiny. Jason Wynyard vybojoval třetí místo. Martin Komárek se po kvalifikaci dostal do dvojice s německým závodníkem Dirkem Braunem, který už byl také před časem hostem v Milevsku. V přímém souboji nad ním Martin Komárek zvítězil ve svém novém osobním rekordu této soutěže 1,06:04 minuty. Skončil na pátém místě a stal se tak nejlepším Evropanem Champions Trophy 2015.

Víc o návštěvě Jasona Wynyarda v Milevsku přinášejí Milevské noviny.