Kdy a kam

  • Hudební sklepy

    pátek 22.3 19:30 - Milevsko, Galerie M

  • Malina Brothers

    pátek 22.3 20:00 - Týn nad Vltavou, MDK Sokolovna

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Maxizájem o volby v Přeštěnici u Milevska

PŘEŠTĚNICE - O sto procent víc zájemců se uchází o funkci v zastupitelstvu v nových volbách v Přeštěnici. Ty byly po odstoupení některých na podzim zvolených zastupitelů i náhradníků vyhlášeny na 30. březen, protože počet zastupitelů se dostal pod zákonný limit pěti. Lidé, kteří odstupovali ze zastupitelských i náhradnických pozicí tak projevovali nesouhlas s tím, že při volbě vedení obce se dohodami obešel fakt, že nejvíc hlasů od občanů dostala bývalá místostarostka obce Marcela Dolejší. Stávající vedení obce v čele se starostou Pavlem Dvořákem nyní funguje v provizoriu.

 

Zatímco na podzim kandidovala dvě uskupení s 18 kandidáty, nyní se o místa v zastupitelstvu uchází čtyři uskupení a celkem 36 občanů. Ve hře jsou kandidátky KDU-ČSL, Svobodných a dvě sdružení nezávislých kandidátů - Obec lidem a Lidé obci. Každá z nich může obsahovat devět kandidátů, volit se 30. března bude sedm zastupitelů.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace