Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Včely bzučí mezi a a gis

  Čtvrtek 17.10 16:00 - Písek, Prácheňské muzeum

  Přednáška.

 • Tvůrčí dílna: Korálkové podložky

  Čtvrtek 17.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

Zobrazit všechny události
 

Milevské muzeum vystavuje stovky dýmek

MILEVSKO - Na vernisáži výstavy Dýmka v proměnách času se návštěvníci v pátek navečer nemohli ani vejít do výstavního sálu. Stáli i venku na chodbě. Tolik jich dorazilo do Milevského muzea, aby byli při otevření nevšední výstavy. Nabízí téměř 700 dýmek z nejrůznějších zemí i materiálů, to vše ze soukromých sbírek. K tomu různé historické dokumenty například o výrobcích dýmek, třeba jednom z nejznámějších Antonínu Zieglerovi. Jako kuriozitka je v muzeu vystavena i stížnost nespokojeného zákazníka.

 

Ředitel Milevského muzea Vladimír Šindelář poutavě povyprávěl o historii dýmky a hlavní organizátor výstavy, vyznavač dýmky z Okrouhlé u Milevska Zdeněk Klásek předal šek na 28 639 korun řediteli Domova svaté Anežky v Týně nad Vltavou - Čihovicích Janu Dudlíčkovi. Spolupráce domova s klubem Dýmka.net je dlouhodobá a dýmkaři pořádají ve prospěch zařízení dražby na svých každoročních srazech. Celkem už domovu přispěli částkou kolem 250 tisíc korun na materiál do chráněných dílen nebo na rehabilitační zařízení. 

Na vernisáži zněla irská muzika v podání blatenské kapely Samhain, což je název keltského svátku. Výstava teď bude otevřena denně kromě pondělí vždy od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. V Milevském muzeu na druhém nádvoří milevského kláštera ji zájemci najdou až do 8. listopadu. 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • PavelB 

  Reagovat

   

  Vernisáže jsem se zúčastnil, a můžu jen chválit. Výstava je mimořádně zajímavá, poutavá i poučná. Organizátorům velký dík!

  Vloženo 29.9.2015 20:54:56

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace