banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Transsibiřská a Transmongolská magistrála

    Úterý 20.8 20:30 - Stánek - Žižkovo náměstí, Tábor

    Cestopis.

  • Loutka - Dvorní divadlo

    Úterý 20.8 18:30 - Jezírko v parku za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí

    Divadelní komedie pod širým nebem.

Zobrazit všechny události
 

Milevsko chce prodloužit domácí suverenitu, Tábor B se ale nevzdává předčasně

MILEVSKO – Trojice Adam Hájek, Tomáš Hošek a Stanislav Polodna působila ještě loni v táborských barvách, ale před letošní sezonou rozšířila už tak velmi početnou skupinu hráčů, kteří mají táborskou minulost, ale v současnosti hájí barvy hokejového Milevska. To je ta nejlepší pozvánka na sobotní šlágr osmého kola krajské ligy, ve kterém přivítá druhé Milevsko pátý Tábor B. Úvod sezony se tedy lépe vydařil hokejistům z města vzduchotechniky, kteří na domácím ledě ještě neztratili ani bod, ale moc dobře vědí, že každé derby bývá ošidné. „Tábor B je kvalitním soupeřem, uvidíme, jestli ho neposílí někteří hráči z áčka, ale jednoduchý zápas to tak jako tak nebude,“ míní milevský trenér Luboš Krupka.


Cílem domácích je navázat na výkon s Hlubokou, kterou rozcupovali 10:1, a prodloužit neporazitelnost na svém ledě, soupeřem se příliš zabývat nechtějí. „Nemůžeme se tolik ohlížet na Tábor, máme svou kvalitu a doma chceme vyhrávat,“ doplnil s tím, že rady od bývalých hráčů Tábora, které má teď ve svém mužstvu, nejspíš tolik nevyužije.

Sestava domácích se oproti poslednímu utkání s Hlubokou nad Vltavou změní na jediném postu. Útočník Lukáš Matějka si na tréninku poranil koleno, v základní sestavě by ho měl nahradit Jan Sláma. Kouč Krupka se bude muset opět obejít bez Tomáše Novotného, který už se sice po návratu z dovolené zapojil do tréninkového procesu, ale v sobotu by měl být pracovně zaneprázdněn.

Z tábora soupeře

Také táborští hokejisté se na derby těší. „Myslím, že tento zápas je pro nás v krajské lize úplně nejvíc, podobně to má asi i Milevsko. Jsme si vědomi, že domácí jedou na vítězné vlně a mají velmi kvalitní mužstvo, ale určitě tam nepojedeme s tím, že budeme už v Sepekově prohrávat 0:2,“ odmítá roli předem poraženého týmu trenér Tábora Pavel Kratochvíl. Největší přednosti sobotního soupeře vidí v útoku. „Milevsko má opravdu velkou ofenzivní sílu, kvalitní útočníky, což pravidelně dokazuje, dává hodně gólů, na to si musíme dát pozor,“ varuje před střeleckým potenciálem hokejistů z města vzduchotechniky. Táborští zatím mají na svém kontě tři výhry a stejný počet porážek, ale trenér Kratochvíl si uvědomuje, že na tom mohl být jeho tým ještě lépe. „Všechny tři porážky jsme si zavinili sami, protože jsme vždycky o jeden nebo i o dva góly vedli, ale náskok neudrželi a prohráli. Šancí si vytváříme spoustu, ale tolik je neproměňujeme,“ uzavřel.

Utkání mezi Milevskem a Táborem B se odehraje v sobotu 12. listopadu od 17 hodin na zimním stadionu v Milevsku. Všichni jste srdečně zváni!

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace