Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Swing Band Tábor

  neděle 25.8 19:30 - Milevsko - 1. nádvoří kláštera

  Koncert.

 • Bartolomějské posvícení

  neděle 25.8 13:30 - Milevsko, park Bažantnice

  Neděle v lidovém tónu - Moravanka, Bohemia, myslivecké slavnosti a mnoho dalšího.

Zobrazit všechny události
 

Milevsko hledá partnerské město na Slovensku

Ilustrační foto. , Autor: Libuše Kolářová - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Libuše Kolářová - Jižní Čechy Teď

MILEVSKO - Spolupráce se zahraničními partnerskými městy v minulých letech v Milevsku téměř usnula. Výjimkou byly jen občasné výměny se Švýcary z Münchenbuchsee. Teď ale nastává oživení. Město navázalo kontakt s rakouským městečkem Perg nedaleko Lince. Má podobně jako Milevsko 8000 obyvatel, pořádají tam masopust a tamní zástupci si potenciálního jihočeského partnera přijedou okouknout právě o nadcházejících milevských maškarách.

 

"Hodně bychom stáli taky o slovenského partnera. Do průvodu teď přijedou Slováci z obce Ducové kousek od Piešťan, ale to je malá vesnička, která se nám ozvala, když jsme loni chtěli dělat průvod Krampusů, který se pak kvůli nevyřešeným dopravním uzavírkám neuskutečnil. Oni pořádají průvod čertů v Piešťanech a chtěli se ke Krampusům připojit. To nevyšlo, tak jsme je v maskách pozvali teď. Není to ale o chystaném partnerství," říká místostarostka Michal Horek.

Milevsko prezentovalo svůj zájem o partnerství s podobným slovenským městem oficiálními kanály, ozvali se dva zájemci, z nichž si zatím nevybralo. První byly Vinosady, které ale velikostí odpovídají spíš Kovářovu, druhé je městečko Chorvatský Grob na předměstí Bratislavy. "Chorvatský Grob je větší, má asi 6500 obyvatel, ale je to typický satelit Bratislavy, nepřijde nám, že bychom měli nějaká společná témata. Nechceme to uspěchat za každou cenu, hledáme město, které nám bude něčím podobné a blízké," dodal místostarosta.

Kde už je téměř ruka v rukávě a na partnerské smlouvě se pracuje, to je moravské město Hustopeče. Jeho zástupci jdou o prvním březnovém víkendu do kostýmů a posílí maškarní průvod v Milevsku.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • juhočech 

  Reagovat

   

  Fiľakovo
  + velikost
  + podobná vzdálenost od center
  + fabrika
  + historická památka ve městě
  + partnerská města zatím jen v Maďarsku
  - slovenská národnost pouze 28%

  Vloženo 14.2.2019 13:04:10

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace