banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Swing Band Tábor

  neděle 25.8 19:30 - Milevsko - 1. nádvoří kláštera

  Koncert.

 • Bartolomějské posvícení

  neděle 25.8 13:30 - Milevsko, park Bažantnice

  Neděle v lidovém tónu - Moravanka, Bohemia, myslivecké slavnosti a mnoho dalšího.

Zobrazit všechny události
 

Milevsko obávaného Lafatu ubránilo, přesto s prvním Olešníkem o gól padlo

MILEVSKO – Ani nejlepší výkon sezony fotbalistům Milevska na skalp neohroženého lídra nestačil. Domácí vzduchotechnici se chtěli v sobotním utkání krajského přeboru revanšovat za první jarní porážku z minulého týdne v Jankově (2:4), ale tentokrát na jejich trávník dorazil suverénní lídr soutěže z Olešníku, o jehož titulu už prakticky nikdo nepochybuje. Svěřenci trenéra Miroslava Strnada si za svůj výkon zaslouží absolutorium, kanonýr David Lafata byl po celé utkání velmi pozorně a dobře bráněn a ještě žádný tým prý nenadělal Olešníku na jaře tolik potíží, ale co je to platné, když domácí svou mírnou herní převahu nedokázali proměnit v jediný gól. Největší šanci zahodil v první půli za bezbrankového stavu Jan Marvan.

Ve prospěch favorita, v jehož sestavě se to jen hemží fotbalisty se zkušenostmi z vyšších soutěží, tak rozhodly právě zkušenosti – střelec Lukáš Dudek pěknou hlavičkou zužitkoval šanci ze závěru prvního poločasu a udržel pro Olešník stoprocentní jarní bilanci. Lídr tabulky má na čele krajského přeboru šestnáctibodový náskok.

Sobota 13. dubna
FC ZVVZ Milevsko – FK Olešník 0:1 (0:1). Branka: 38. Dudek. Rozhodčí: Macko – Albert, Polák. DFA: Miroslav Brož. ŽK: 2–1 (J. Kosobud, Maršík – Heller). Přihlíželo 170 diváků.
Milevsko: Pavel Dvořák – J. Kosobud, Vakoč, Petr, Martin Hejl – Komárek, Maršík – P. Novotný (78. Kálal), Sedlák (77. Paták), M. Málek – Marvan (60. Barda).
Olešník: Jirkal – Vařák, Studnička, Kalášek, Šahajda – Heller, Lafata – Kouba (65. Rožboud), Grobár, Šíma – Dudek (86. Štos).

Další zajímavosti přineseme ve středečních Milevských novinách. Domácí trenér Miroslav Strnad bude i přes porážku především chválit a Jan Marvan popíše situaci, ze které klidně mohl otevřít skóre ve prospěch Milevska. Co se stalo? Čtěte středeční tisk!

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Antibabiš 

  Reagovat

   

  Výborná úroveň zápasu, na které se podílely oba týmy. Lafata gól nedal, to je pravda, ale od toho tam jsou jiní. Střílení branek už není jeho hlavním posláním, přestože je druhým nejlepším kanonýrem Olešníku. V záloze se staral především o získávání míčů a jejich rozdělování spoluhráčům a v tom obstál na výbornou. Pravdou však je, že při standardních situacích byl domácími perfektně bráněn, takže se v zakončení neprosadil. Článek pana Pubala vyvolává dojem, že Lafata si v Milevsku prostě nekopl, což v žádném případě neodpovídá skutečnosti. Je to rozdílový hráč, bez něhož by jeho tým sotva suverénně ovládal tabulku krajského přeboru. Jinak stojí za zmínku, že David Lafata se po ukončení zápasu trpělivě věnoval svým fanouškům, se kterými se ochotně fotografoval a rozdával podpisy. Dokázal, že je nejen výborným sportovcem, ale také skromným a charakterním člověkem!

  Vloženo 16.4.2019 15:51:15

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Tak to asi jeho úkolem je to střílení branek, když jich dal letos tolik. Ty jsi z něho úplně udělaný. Měl by jsi jet před jeho barák a poprosit o to, zdali by na tebe třeba neplivl, aby si měl jeho slinu na obličeji. Na zápase jsem nebyl, ale sledoval jsem ho na tvcom a naopak s Pavlem hodně souhlasím. Mě se teda to utkání vůbec nelíbilo. Týmům často odskakovali míče od nohou jako by byl trávník na hrozné úrovni... Jestli tohle byla skvělá úroveň, tak to teda nevím. Jo a o jeho CHARAKTERU hovoří asi i to, že týden po jeho příchodu Olešník vyhodil velice úspěšného trenéra, jen aby si ten tvůj CHARAKTER mohl do týmu přivézt své kamarády.

   Vloženo 17.4.2019 16:32:44

   • Atibabiš 

    Reagovat

     

    Bože Ty jsi vůl, pravděpodobně slávista, co? Příště se přijď podívat na vlastní oči a pak kecej, že se Ti něco nelíbilo. Chci jenom připomenout, že šlo o utkání krajského přeboru a na této úrovni šlo o nadstandardní předvedenou hru. Zeptej se na to Míry Strnada, ten Ti rád odpoví. Nevím, co má charakter společného s výměnou trenéra, která očividně pomohla a přinesla viditelné zkvalitnění výkonů Olešníku a jeho suverénní vedení v tabulce KP. Fakt meleš bláboly a navíc jsi ve škole při výuce českého jazyka asi nedával pozor. Částečně Tě omlouvá, pokud jsi voličem Babiše a Zemana.

    Vloženo 19.4.2019 10:24:59

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace