Kdy a kam

  • Taneční pro pokročilé

    Úterý 19.2 19:00 - Písek, KD

  • Večer pod lampou

    Úterý 19.2 18:00 - Planá nad Lužnicí, knihovna

    Beseda s Petrou Steinerovou a péči o pleť.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss čtenářů Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Milevský artfest Mezi stromy - to je přírodní galerie i životní postoj

Zakladatel festivalu Josef Šindelář a jeho babočka.

Zakladatel festivalu Josef Šindelář a jeho babočka.

MILEVSKO - Akci s názvem Mezi stromy založil v roce 1999 výtvarník Josef Šindelář z Předbořic. Každý mohl přijít a v milevském parku Bažantnice svobodně vystavit své obrazy. Jak přibývaly roky, přibývaly další kulturní žánry. Dnes se na artfestu Mezi stromy představují výtvarníci, muzikanti, fotografové, děti viděly divadélko v podání bratranců Hečkových, dospělí mohli připojit podpis k výzvě Hnutí Greenpeace ministrům životního prostředí zemí EU, aby zabránili používání plastových obalů, které ničí životní prostředí. Taneční klub EFK vytvořil samostatnou scénu.

 

V malé přírodní galerii Marka Hejdy z Prahy se mohli lidé dozvědět o kampani Food not bombs. Jde o volné seskupení lidí, kteří po celém světě zdarma rozdávají jídlo. Upozorňují na to, že zatímco existují lidé, kteří si nemohou obstarat ani základní potraviny, jinde se s nimi plýtvá a jen supermarkety vyhazují spousty potravin. Tito aktivisté se snaží získat potraviny s prošlou záruční lhůtou nebo s poškozenými obaly a z nich připravují pokrmy. Dnes v parku nabízeli česnečku. 

Zakladatel festu Josef Šindelář měl radost, že se akce drží už tolik let, koná se vždy druhou sobotu v září a přijíždějí na ni lidé z celé republiky. Letošní hlavní spoluorganizátorka Adéla Gürtnerová, původně z Milevska, zmínila, že jde o setkání lidí, kteří něco tvoří a chtějí se podělit s ostatními. "Festival je alternativní a nekomerční. Je to výraz našeho vidění světa, aby lidem bylo spolu hezky, žili v harmonii. Lidé by měli něco tvořit, protože tím vyjadřují svoji duši uměním a to léčí," dodala. 

Na organizaci se podíleli také bratranci Hečkovi, kteří zahráli dětem divadlo. A dík vzkázali pořadatelé obci Veselíčko, která každoročně zapůjčuje stan i lavice a stoly, kde lidé odpoledne seděli, diskutovali a rádi se navzájem viděli. 

Druhou scénu už druhým rokem otevřela také taneční skupina EFK. V jejím prostoru v dolní části parku se tančilo, ale také se sprejovaly obrazy. To vše - mezi stromy.  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace