• Vokální soubor X-TET

sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

• Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Milevský Kristián Kolář s Plzní vyhrál extraligu staršího dorostu

PLZEŇ – Stále ještě šestnáctiletý brankář a odchovanec milevského hokeje Kristián Kolář, který chytal doma ve městě vzduchotechniky až do čtvrté třídy, než se přesunul do Písku, se stal mistrem NOEN extraligy staršího dorostu pro sezonu 2016–17 se svým současným týmem HC Škoda Plzeň 1929. Gólman, který už dostal i několik pozvánek do mládežnických reprezentací, byl důležitou postavou čtvrtečního finálového utkání proti brněnské Kometě. Po základní hrací době byl stav 1:1 a o vítězi nerozhodlo ani prodloužení, takže došlo až na nájezdy. V nich Kolář inkasoval pouze jeden gól, ostatní pokusy zlikvidoval a výraznou měrou tak pomohl svému týmu k zisku titulu. Na straně vítězů se v rozstřelu prosadili Filip Přikryl, Kamil Hajšman a Vojtěch Kovařík. Plzeň ovládla vzácně vyrovnanou a nervy drásající finálovou sérii 2–0 na zápasy, první utkání vyhrála 2:1 po prodloužení.

Rozhovor s čerstvým extraligovým šampionem přineseme v jednom z příštích vydání Milevských novin.