Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Talkshow s Miroslavem Donutilem

  pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

 • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

  pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Milevští sokolové parádní akademií navnadili diváky na všesokolský slet v Praze

MILEVSKO – Ve čtvrtek 19. dubna proběhla v milevské sportovní hale oblíbená a každoročně všemi očekávaná Sokolská akademie místní jednoty. Letošní akademie byla výjimečná tím, že byla sletová. Diváci totiž byli svědky, kromě ukázek tradičních cvičebních hodin, také ukázek skladeb, které sokolové pilují na XVI. všesokolský slet, který proběhne v Praze na začátku července v rámci oslav 100. výročí vzniku samostatného Československého státu. Z milevské jednoty se představí na celorepublikové akci 122 cvičenců v sedmi skladbách. Za loňskou akademii převzali milevští sokolové ocenění Sportovní akce roku a letos opět zaplnili tribunu sportovní haly k prasknutí.

Na palubovce se během zhruba hodinu a půl trvajícího programu představila drtivá většina členů sokola od těch nejmenších, kteří cvičili se svými rodiči ve skladbě Méďové, až po vystoupení seniorů nazvané Princezna republika. Milevské cvičence, cvičitele i jejich pomahatele letos doplnili ještě hostující sokolové z dalších jihočeských jednot.

I tentokrát byli v průběhu akce oceněni nejúspěšnější cvičenci za uplynulý rok – Martina Koňáková, Petr Molík, Bára Sulanová, Pavla Molíková, Štěpán Pokorný, který vyměnil pro další sportovní kariéru sokolskou všestrannost za atletiku, dále Veronika Řezbová, Ondřej Řezba a družstvo moderních gymnastek ve složení Skalická, Kutálková, Kašparová, Nedvědová a Vlasatá, což jsou krajské přebornice, které už sbírají úspěchy pátým rokem a na celorepublikovém přeboru letos skončily desáté. Výrazné počiny všech oceněných sportovců prezentovali moderátoři akce Petr Hrych a Michaela Blažková.

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • divák 

  Reagovat

   

  úžasná podíváná klobouk dolů

  Vloženo 20.4.2018 08:34:44

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  z organizace této krásné šou a bezplatné práce Sokolů by si měli vzít příklad všichni ti naši "vyvolení", nesahají jim totiž ani po kotníky

  Vloženo 20.4.2018 07:55:22

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Koho si lidé vyvolí, toho mají. Co je na tom špatně? Nesnažte se tady špinit svými poznámkami frustranta i tuhle krásnou akci.

   Vloženo 20.4.2018 09:29:35

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    čtete správně? to je hold této sokolské akci!!!

    Vloženo 20.4.2018 12:32:32

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace