Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Bachata pro začátečníky

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Miroslav Strnad: Chceme se vrátit na přední příčky

MILEVSKO – Loni to fotbalisté Milevska po senzačním jaru dotáhli na čtvrté místo, letos se jim něco podobného nepovedlo a skončili až osmí. Po zpackaném jaru měli za cíl umístění v elitní pětce, které jim nakonec uniklo ve vyrovnaném středu tabulky o jediný bod. Získali 40 bodů za vyrovnanou bilanci deseti výher, remíz i porážek. „V žádném případě nemůžeme být spokojeni, sezonu jsme si představovali úplně jinak. Na podzim jsme byli hodně limitováni zraněními, ale na druhou stranu jsme více bodů neuhráli ani na jaře, kdy jsme byli kompletnější,“ uvedl trenér Miroslav Strnad, který by se chtěl pokusit vrátit Milevsko na přední příčky přeboru. Rozhodnou prý úvodní kola.


O čem vypovídá tak vyrovnaná tabulka i vaše bilance?
Jen se potvrdilo, co jsme předpovídali už před začátkem sezony, skutečně mohl pomalu každý porazit každého a nikdo nám nedal body zadarmo. Soutěž byla strašně vyrovnaná, což jen ukazuje fakt, že jsme i přes problémy nakonec skončili pouhý bod od páté příčky.

Právě pátou příčku někteří hráči v průběhu jara zmiňovali jako svůj cíl, mrzí vás, že jste to na ni nedotáhli o jediný bod?
Mrzí, ale můžeme si za to sami, protože ve druhé polovině jara jsme neskutečným zahazováním šancí přišli o plno bodů. Namátkou mě napadají zápasy s Čimelicemi, Protivínem nebo s Roudným, takže jsme nakonec mohli skončit klidně i čtvrtí. Ale na kdyby se nehraje, realitou je osmá příčka.

Na jaře jste se výsledkově trápili paradoxně převážně doma, čemu to přisuzujete?
Sezonu jsme zakončili s 20 body doma i venku, což skutečně nebývá obvyklé, ale nemyslím si, že bychom doma hráli špatné zápasy. Od vápna k vápnu jsme plno zápasů ovládali, ale tam se utkání nerozhoduje a nás strašně trápila produktivita. Šance jsme měli, ale nedávali. Pak jsme naopak z našich chyb inkasovali. Naše nekoncentrovanost na koncích poločasů a samotných zápasů byla tragická!

Celý obsáhlý rozhovor s Miroslavem Strnadem přineseme ve středečním vydání Milevských novin. Kouč vzduchotechniků přiblíží, jak by mohla vypadat nadcházející sezona, se kterými hráči jedná, kdo mužstvo naopak opustí, nebo jaké plány má se staršími dorostenci, kteří ovládli svůj krajský přebor a nyní mají namířeno do dospělé kategorie. Čtěte středeční tisk!

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace