banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Svatojánský večer pod lampou

    pondělí 24.6 18:00 - Planá nad Lužnicí, farská zahrada

  • Sebeobrana

    pondělí 24.6 15:00 - Tábor, nemocnice

Zobrazit všechny události
 

Mladší žáci FC ZVVZ Milevsko přezimují první. Jaké plány mají do jara?

MILEVSKO – Fotbalisté mladších žáků FC ZVVZ Milevsko přezimují na prvním místě tabulky krajského přeboru. Se ziskem 37 bodů ve třinácti zápasech, když jediná prohra přišla na penalty se druhými Strakonicemi, převládá v táboře trenéra Jiřího Stejskala samozřejmě spokojenost. „Dařilo se nám až nad očekávání. Po minulé sezoně jsme říkali, že chceme hrát do třetího místa,“ uvedl kouč Jiří Stejskal, jehož talentovaný syn Jakub úspěšně hraje ligu za FC Písek. Na jaře budou bojovat o titul v krajském přeboru pravděpodobně Milevšťáci se Strakoňáky, oba týmy dělí dva body, třetí Prachatice ztrácejí další tři body a za medailovými pozicemi už je bodová propast.


Podzimní část sezony hodnotí úspěšný hlavní trenér FC ZVVZ Milevsko Jiří Stejskal, kterému u týmu pomáhají také asistent trenéra Jan Pinc a vedoucí mužstva Radek Trkovský. Ti všichni tvoří společně s hráči a jejich rodiči výborně fungující partu, která se na jaře pokusí o krajský titul.

Kde hledat příčiny vašich famózních výkonů a výsledků?
Vyloženě důvody nevím, to závisí i na ostatních soupeřích, ale my máme opravdu skvělý manšaft. Všechno od hráčů, přes rodiče až po trenéry a celý realizační tým šlape jako hodinky. Jsme první, takže to je opravdu neskutečné! Samozřejmě, že by se našla i nějaká negativa, ale ta jmenovat nebudu. Jednomu, dvěma hráčům se herně nedařilo tolik, jak si sami představovali. Oni se tím sami trápili a ví, o kom mluvím, ale ke konci podzimu už se jejich výkony zase zlepšovaly, tak věřím, že na jaře pro nás budou hodně důležití a platní.

Je pro vás hodně prestižní, že přezimujete na prvním místě, nebo tomu u tak mladých fotbalistů nepřikládáte velkou váhu?

Samozřejmě, že chceme vyhrávat, ale pro nás je také straně důležité, jakým fotbalem se prezentujeme. Chceme hrát ofenzivně a atraktivně, aby naše zápasy bavily samotné hráče i lidi, kteří se na nás dívají. To si myslím, že se nám teď docela daří. Z mého pohledu je to dáno hlavně skvělou partou a bojovností. Všichni mají senzační přístup, máme takřka stoprocentní účast na trénincích i na zápasech, všechny fotbal baví, to je pak radost trénovat. Největší odměna pro nás trenéry.

Celý rozhovor přineseme ve středečních Milevských novinách. Trenér Jiří Stejskal prozradí, jakým fotbalem se vlastně jeho tým chtěl prezentovat a do jaké míry se to dařilo, jaký zápas se mu na podzim líbil nejvíce, nebo co říká na výkony kapitánky Kristýny Matuškové? Čtěte Milevské noviny!

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace