Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Mosty

    sobota 17.8 18:00 - Planá nad Lužnicí, Ostrov

    Art festival.

  • Tata boys

    sobota 17.8 20:00 - Veselí nad Lužnicí, Hlavní parkoviště veselských pískoven

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Mladší žačky na domácím turnaji vybojovaly stříbro

MILEVSKO – V sobotu 9. února proběhl v milevské sportovní hale házenkářský turnaj mladších žaček ročníků narození 2006 a mladších. Původně mělo dorazit deset manšaftů rozdělených do dvou skupin, ale protože se Strakonice už s předstihem omluvily kvůli marodce, byla jedna skupina o družstvo chudší. Nejprve se utkaly celky ve skupinách na jedenkrát 20 minut systémem každý s každým a poté se hrálo napříč skupinami o konečné umístění. Milevšťandy hned ráno na úvod ukázaly, že budou mít velké ambice a roznesly Rokycany 14:4. Ve druhém zápase pak porazily 12:6 Ledeč nad Sázavou, a protože oba zmíněné soupeře porazily i Kobylisy, sliboval poslední zápas základní skupiny velké drama. Napínavý a až do 18. minuty vzácně vyrovnaný duel o první místo a tím pádem i o postup do finále nakonec urvaly domácí Milevšťandy ve svůj prospěch 12:8.

Do finále proti Zlínu, který vedla trenérka a házenkářská legenda České republiky Lenka Černá, nastoupilo domácí družstvo po bezmála tříhodinové přestávce. V dalším vyrovnaném zápase se vedení přelévalo ze strany na stranu, hala bouřila a o zisku zlatých medailí nebylo jasno do posledních vteřin. Nakonec měly větší štěstí hráčky ze Zlína, které celý turnaj ovládly po finálové výhře 13:12.

Konečné pořadí: 1. Zlín, 2. Milevsko, 3. Kobylisy, 4. Mělník, 5. Písek, 6. Ledeč nad Sázavou, 7. Vršovice, 8. Rokycany, 9. Příbram.

Další zajímavosti přineseme ve středečních Milevských novinách, kde se dozvíte, jakým hráčkám Milevska se střelecky nejvíce dařilo a představíme Nelu Hozažďovskou, oporu mužstva a druhou v pořadí na nedávném Sportovci Milevska 2018 ve čtenářské kategorii Sympaťák roku. Jako perličku také necháme nahlédnout do pár kuponů od čtenářů a prozradíme, čím jim byla dvanáctiletá Nela tak sympatická. Čtěte Milevské noviny!

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace