sobota 19.10 17:00 - Písek, Divadlo pod čarou

Hudební festival.

• Barbora Poláková - Tour 2019

sobota 19.10 19:00 - Strakonice, MěKS

Mohutný závěr na body nestačil

Petr Vacek po minulé sezoně ukončil kariéru a Bohuslav Bican byl pracovně v zahraničí, takže musel oprášit svůj brankářský um Dominik Hron (na snímku). Předvedl několik povedených zákroků, ale porážce 19:23 stejně nezabránil. , Autor: Pavel Pubal

Petr Vacek po minulé sezoně ukončil kariéru a Bohuslav Bican byl pracovně v zahraničí, takže musel oprášit svůj brankářský um Dominik Hron (na snímku). Předvedl několik povedených zákroků, ale porážce 19:23 stejně nezabránil.     Autor: Pavel Pubal

MILEVSKO – Házenkáři Milevska první domácí utkání v letošní sezoně prohráli. Po nepovedeném vstupu do krajského přeboru na hřišti Sezimova Ústí v sobotu doma přivítali rezervu druholigových Českých Budějovic. Házenkáři z krajského města si hned v úvodu vytvořili tříbrankový náskok, ale domácí na jejich trhák ještě dokázali zareagovat a ve 24. minutě se za stavu 7:7 začínalo prakticky od nuly. V poslední pětiminutovce prvního poločasu, kterou Milevští vůbec nezvládli, se ale lámal chleba. Lokomotiva si vytvořila pětibrankový náskok, na který už výrazně oslabení domácí po změně stran nedokázali odpovědět.

První polovinu druhé části odehráli Českobudějovičtí v naprostém klidu, postupně navyšovali svůj náskok a čtvrt hodiny před koncem vedli dokonce o osm gólů – 11:19. Až v posledních deseti minutách začali hrát pohlednější házenou i vzduchotechnici, kteří rázem snížili na 18:21 a hosté si ještě raději vzali oddechový čas. V závěrečných sekundách už si ale Lokomotiva vítězství pohlídala a po prohře ve Strakonicích si připsala první letošní vítězství. Naopak Milevští podruhé prohráli. Nedařilo se ani druholigovým ženám HC Milevsko, které utrpěly debakl na palubovce TJ Sokol Bělá.

HC Milevsko – TJ Lokomotiva České Budějovice B 19:23 (8:13). Rozhodčí: Hosnedl. Přihlíželo 60 diváků.
Sestava a branky Milevska: Hron – Horák 4, Pýcha 1, Zajíc, Mladý 4, Šimeček 1, Patek 4, Sláma, Svěrák 3, Zdráhal 2.

Pro středeční Milevské noviny zápas zhodnotil tříbrankový střelec Jan Svěrák.