Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Tři sestry

  pátek 18.10 19:00 - Prachatice, Hotel Park

  Koncert.

 • Drátkování bedrníků s Petrou Dudákovou

  pátek 18.10 17:00 - Vodňany, U Lípy

Zobrazit všechny události
 

Monínec přichází na léto s vodní maxiskluzavkou, bazénem i aquazorbingem

Středočeský Areál Monínec, který leží zhruba půl hodinky jízdy od Tábora a hodinu jízdy od Českých Budějovic anebo od hlavního města, spouští svoji letní sezónu. Nově nabídne například venkovní bazén, dětské hřiště, ale i třeba obří kuličkovou dráhu, maxiskluzavku a na sousedním Pilském rybníce aquazorbing nebo ježdění na paddleboardech.

„Areál chceme co nejvíce otevřít veřejnosti. Zejména pak rodinám s dětmi. Tomu odpovídá skladba novinek, s nimiž od května přicházíme. Návštěvníci k nám mohou přijet na jeden den, nebo se ubytovat v našich penzionech, apartmánech či přímo v Hotelu Monínec," říká Jaroslav Krejčí ml., ředitel Areálu Monínec.
Monínec už dávno není pouze lyžařským areálem. Vedle ježdění na zhruba 2,5kilometrové bikové trati, kterou se svým týmem navrhnul a vloni otevřel dvojnásobný mistr světa v biketrailu Josef Dressler, je tady řada dalších příležitostí pro zábavu i odpočinek. Za zhruba 15 milionů korun se pod Hotelem Monínec v průběhu července otevřou nové terasy, jejichž součástí bude bazén a dětské hřiště.

Nový Aktivity park

V dolní části areálu u restaurace M2 už od května návštěvníci najdou nový Aktivity park Monínec. Kuličková dráha a vodní maxiskluzavka, doplňují stávající nabídku, tedy tubing, trampolínu, lukostřelbu či discgolf.
Nechybí ani lanový park a půjčovna elektrokol. Na několik málo desítek metrů vzdáleném Pilském rybníku, je pro návštěvníky nově připravena možnost využití aquazorbingu, ježdění na paddleboardech nebo voru. Díky aquazorbingu si každý může vyzkoušet chůzi po vodní hladině rybníka, přemety, otočky a jiné triky. Při paddleboardingu jezdec stojí na prkně podobném surfovému a k pohybu používá dlouhé pádlo. Na Pilském rybníku je zdarma k dispozici opalovací louka a vyhlídkové molo nebo dětské hřiště. Zahrát si tu můžete volejbal či nohejbal. Hlad a žízeň zaženete přímo v kiosku na koupališti.
Aktivity park je od května do června otevřený vždy o víkendech, během července a srpna každodenně. Otevírací doba je od 10.00 do 17.00 hodin. Zvýhodněné celodenní vstupné bude stát 490 korun.
Na trase mezi restaurací M2 a Hotelem Monínec je pak 1,5 kilometru dlouhá naučná stezka Včely a mravenci. Na osmi stanovištích pak šestnáct informačních panelů, seznamuje se zajímavostmi lokality.

Pohádka pod Javorovou skálou

Pokud by to někdo náhodou nevěděl, Monínec leží 70 kilometrů jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje v srdci České Sibiře a Českého Meránu. Široká síť cyklostezek z něj dělá ideální místo pro cykloturistiku. Na své si přijdou i milovníci golfu. Golfové hřiště Čertovo břemeno uspokojí nároky každého hráče. Přímo nad moníneckým areálem leží jeden z nejvyšších vrcholů Čertovy hrbatiny - Javorová skála. Tipem na výlet může být i vesnická památková zóna Ounuz s řadou roubených chalup, kde se natáčela pohádka Pyšná princezna.
Ubytování
Ubytování v Areálu Monínec je pro návštěvníky zajištěno ve stejnojmenném hotelu, kde je také restaurace a vnitřní bazén s vířivkou a saunou. Další ubytování nabízí stejnojmenné apartmány či penziony Čertovka a Nová Javorka. U dolní části lanovky je navíc restaurace M2.
Další informace o nabídce areálu a jednotlivých akcích lze nalézt na adrese www.moninec.cz

Hrajte s námi o rodinný pobyt

Pro naše čtenáře, ať už novin, nebo zpravodajského portálu Jižní Čechy TEĎ (www.jcted.cz), jsme připravili soutěž o třídenní (tři dny, dvě noci) rodinný pobyt (dva dospělí + dvě děti) na Monínci. Termín si můžete domluvit s provozovateli tak, aby vám vyhovoval.

Jak na to? Je to jednoduché. Kouknete do sekce soutěže na našem webu anebo rovnou KLIKNETE ZDE. A pak už jen budete postupovat podle pokynů. 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Rintintin 

  Reagovat

   

  Supr krajina na čtvero roční období!
  Ať se daří a přeji mnoho spokojených návštěvníků..

  Vloženo 20.6.2019 15:41:50

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace