banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Swing Band Tábor

    neděle 25.8 19:30 - Milevsko - 1. nádvoří kláštera

    Koncert.

  • Bartolomějské posvícení

    neděle 25.8 13:30 - Milevsko, park Bažantnice

    Neděle v lidovém tónu - Moravanka, Bohemia, myslivecké slavnosti a mnoho dalšího.

Zobrazit všechny události
 

Na dechovku do Chýnova přijede i Pepíček Zíma

AKTUALIZOVÁNO - 6.9.2013 07:57

TÁBORSKO – Už zítra, v sobotu 7. září, se od 13 hodin v parku před základní školou v Chýnově sejdou muzikanti z jižních Čech, Moravy, Slovenska a Rakouska. Začne tady šestý mezinárodní koncert dechových hudeb Z jižních Čech a Moravy. A navíc!!! Přijede i Josef Zíma.

Vše začalo úplnou náhodou. Organizátoři před šesti lety požádali o grant Jihočeský kraj a ten jim vyšel. A tak poprvé, 5. září 2008, uspořádali první ročník koncertu dechových hudeb. Všechno bylo tehdy hektické. Termín byl pevně stanoven, a tak měli na veškeré přípravy pouhý jeden měsíc. Dokázali sehnat jednatřicet sponzorů a navíc vyšlo i počasí. A tak pomalu začala vznikat tradice. O dva roky později se koncert stal mezinárodním. Přijely dechovky ze Slovenska a Rakouska, nechybělo ani to nejlepší z Čech a Moravy. 

Letos návštěvníky už tradičně potěší Gloria, Babouci a Mitschi Band z Rakouska. Poprvé se v Chýnově představí kapely Křídlovanka a Vištučanka ze Slovenska. Hostem pořádající kapely Muzikanti z jižních Čech navíc bude Josef Zíma. Celým odpolednem bude provázet Martin Hlaváček, moderátor Českého rozhlasu České Budějovice.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace