banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

    pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

    Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

  • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

    pátek 23.8 21:00 - Vlksice

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Na jarní výlet kolem Milevska a Kovářova pěšky nebo na kole

 Autor: Ilustrační foto

    Autor: Ilustrační foto

MILEVSKO - Svatý Petr je letos nakloněný třetímu ročníku cykloturistické akce a pochodu Probouzející se přírodou Milevska a Kovářovska. Pod záštitou náměstka hejtmanky Pavla Hrocha ji pořádají Klub českých turistů a obec Kovářov v sobotu 20. dubna. Startuje se na dvou místech ve shodnou dobu - od 7.30 do 9.30 hodin.

 

Od Domu kultury v Milevsku se půjdou pěší trasy dlouhé 16 a 26 kilometrů a cyklisté vyrazí na trasy 28 nebo 40 kilometrů. Od restaurace Na Křižovatce v Kovářově startují pěší trasy 6, 10 a 16 kilometrů a tamtéž je také do 16. hodiny určený cíl pro všechny.

Na startu obdrží účastníci mapy s popisem trasy, v cíli pamětní list s malou odměnou. Odjet z Kovářova se pak dá linkovým autobusem v 16.49. Startovné činí pro dospělé symbolickou dvacetikorunu, pro děti a členy Klubu českých turistů 15 korun. Na trase i v cíli budou otevřeno několik občerstvovacích míst.

Akce nahradila před třemi lety tradiční pochod kolem rozhledny Onen svět, kde se organizátoři rozešli s provozovatelem restaurace v turistické chatě. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace