Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • David Jan Žák - Návrat Krále Šumavy

    Úterý 19.11 19:00 - Volyně, Městské muzeum

    O legendárním šumavském převaděči.

  • Kavárnička

    Úterý 19.11 14:00 - Volyně, Pošumavská tržnice

    Posezení pro seniory.

Zobrazit všechny události
 

Na Májovém koncertu si publikum vytleskalo písničku Škoda lásky. Za týden zahrají příbuzní

Šest trumpet, tři akordeony a bicí, to je školní orchestr Lego, který potěšil diváky sérií lidových a zlidovělých písniček.

Šest trumpet, tři akordeony a bicí, to je školní orchestr Lego, který potěšil diváky sérií lidových a zlidovělých písniček.

MILEVSKO - Základní umělecká škola v Milevsku pozvala ve čtvrtek 12. května na tradiční Májový koncert. Představili se na něm hlavně žáci vyšších ročníků, také několik talentovaných dětí, které v poslední době přivezly do Milevska úspěchy ze soutěží a na závěr školní orchestr Lego, který potěšil publikum známými písničkami. Mezinárodně proslulou Škoda lásky od Jaromíra Vejvody si publikum vytleskalo znovu.

 

Základní umělecká škola v Milevsku si na nezájem žáků určitě nemůže stěžovat. Navštěvují ji bezmála tři stovky dětí na hudebním oboru prvního i druhého stupně a víc než 150 žáků výtvarného oboru. Ti právě vystavují své práce v milevské Galerii M, zatímco žáci hudebního oboru se svými učiteli pozvali na Májový koncert. 

 

Čtvrteční koncert v sále základní umělecké školy zahájilo trio trumpetistů - Adam Volf a Štěpán Komárek se svým učitelem Václavem Adamem. V jejich podání zazněla známá skladba O sole mio. Hned poté se představil žák teprve prvního ročníku ze třídy klávesových nástrojů učitelky Jolany Staré Filip Dvořák. Jak prozradil ředitel školy Vladislav Horek, zaznamenal před pár dny pro školu skvělý úspěch - druhé místo na celostátní soutěži ve Františkových Lázních. Po něm vystoupila další úspěšná žákyně - vítězka soutěže Zlivská kytara Martina Vošahlíková. Učí ji Barbora Ondrušková Nedvědová.  

Pak už následovala přehlídka vybraných žáků prvního i druhého stupně, zazněl klavír, kytara, zobcová flétna, akordeon. Kristýna Kreuzerová a Tereza Čunátová zazpívaly hit Lucie Vondráčové Láska na sto let a k tomu se doprovodily na kytaru a klavír, Jan Hátle s učitelkou Gabrielou Molovou zas vystoupili v saxofonovém duetu. Jana Hátleho si o chvíli později diváci vytleskali zpět na jeviště i jako akordeonistu. 

Koncert vyvrcholil pásmem známých písniček v podání školního orchestru Lego, který vede Václav Adam, a finálový hit Škoda lásky museli muzikanti zopakovat. 

Tím ale aktivity školy nekončí. Už příští čtvrtek 19. května také od 17 hodin pořádá škola premiéru koncertu, jaký v Milevsku ještě nebyl. Učitelka Gabriela Molová využila nápadu, že žáci školy obvykle pocházejí z rodin, které mají k hudbě blízko. Příští koncert má tedy název Hraje celá muzikantská rodina a spolu se svými dětmi na něm vystoupí i rodiče, sourozenci, prarodiče nebo další příbuzní. Jak Gabriela Molová prozradila, v rodinách se horečně cvičí a někteří rodiče dokonce chodí z pilnosti i na přezkoušení do hodin svých dětí. 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace